Jak kupić mieszkanie z dopłatą z programu rządowego MDM?

Projekt MDM to sposób, by młodzi ludzie mieli prostszy start w dorosłe życie. Ten rządowy program pomocy dla ludzi, rozpoczynających drogę do posiadania własnościowego mieszkania, ma za zadanie pomoc w kupnie mieszkania, które często jest wizją daleką i nieosiągalną. MDM działający jako program rządowy od stycznia 2014 r., posiada pewne zasady. Nie jest dostępny dla każdego i nie dotyczy kupna każdego mieszkania. Aby sprawdzić, czy można z niego skorzystać, najlepiej odwiedzić stronę internetową programu, która zawiera wszelkie kluczowe obwarowania i informacje.

dofinansowanie na zakup mieszkania
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Program pomocowy dedykowany jest dla osób poniżej 35 roku życia. W przypadku gdy o dofinansowanie MDM wnioskuje małżeństwo, pod uwagę brany jest wiek młodszego małżonka. Każda lokalizacja na terenie naszego kraju posiada wskaźnik, za pomocą którego określa się na jakim poziomie powinna kształtować się cena mieszkania, które zostanie kupione ze wsparciem programu. Aby skorzystać z programu, należy też udowodnić, że kupowane mieszkanie będzie pierwszym, a w przeszłości ani teraz, uczestnik programu MDM nie posiada mieszkania własnościowego, ani nie jest jego współwłaścicielem. Program MDM wprowadza również ułatwienia dla osób, które mają troje lub więcej dzieci. () W tym przypadku znoszone jest kryterium wieku. Dofinansowanie, na jakie mogą liczyć osoby biorące udział w programie MDM, przyznawane jest w przypadku, jeżeli wartość kredytu to minimum 50 procent wartości mieszkania, a jego spłata rozłożona jest przynajmniej na okres 15 lat. Działanie programu jest przewidziane na okres 5 lat, ale posiada także ograniczenia i limity, dlatego decydując się na udział w programie MDM, warto się pospieszyć - LC Corp S.A.puste mieszaknie
Author: Gunnar Grimnes
Source: http://www.flickr.com
Limity te mają także charakter roczny, co oznacza, że z końcem roku może być ciężko uzyskać dofinansowanie MDM. Dopłata w ramach Mieszkania dla Młodych dotyczy mieszkań, gdzie powierzchnia nie przekracza 75 m2, natomiast przypadku rodzin z 3 lub więcej dzieci, obostrzenie to wynosi 85 m2. Istotną informacją jest również to, iż kryterium dzietności, według którego zastosowane są łagodniejsze obostrzenia, dotyczy zarówno biologicznych dzieci, jak również tych, które zostały przysposobione.

Będziemy wdzięczni za każde komentarze z serwisu (http://www.partnerzy.pl/skup-nieruchomosci). Są one dla nas istotne, gdyż pokazują, czy nasze artykuły trafiają do czytelników oraz jak bywają rozumiane.

(deweloper Gdańsk) Dopłata w kwestii metrażu podstawowego dotyczy 50 m2, w przypadku rodzin wielodzietnych – 65 m2. Ważne jest również to, iż dotyczy ona tylko lokalu mieszkalnego, nie obejmuje balkonów, tarasów i tym podobnych.