Jak dobrać stanik sportowy? Na co w szczególności należy zwrócić uwagę? Jakiego rodzaju parametry są najbardziej istotne?

Jak wybrać najbardziej właściwy stanik sportowy? Przede wszystkim powinniśmy dopasować tego typu stanik do rozmiaru biustu. Później, jak mamy już dobrany stanik, należy sprawdzić kilka koniecznych elementów, ażeby mieć zapewnienie, że piersi będą w nim bezpieczne, a my będziemy czuć się swobodnie. Jedynie najlepiej wybrane biustonosze sportowe są w stanie zapobiec uszkodzeniom oraz deformacjom piersi w czasie treningu. Warto więc pamiętać, o jak najlepszym wyborze.


biustonosz sportowy
Author: Rockwall TX Cuckold Couple
Source: http://www.flickr.com
Najistotniejszą funkcją stanika sportowego jest unieruchomienie biustu, ograniczenie jego ruchu, a to w tym celu, by zminimalizować dość znacznie ryzyko pojawienia się wstrząsów i przeciążeń w czasie wysiłku fizycznego. Naukowcy twierdzą, iż podtrzymujący stanik sportowy potrafi amortyzować drgania oraz zmniejszyć ruchy biustu aż o 74 procent. Żeby porównać warto wspomnieć, że zwykły biustonosz (bielizna push-up) zmniejsza tylko tego typu ruch o 38 procent. Podczas intensywnego wysiłku fizycznego piersi są w stanie poruszać się z różnorodną intensywnością i częstotliwością. Przykładowo podczas biegu biust może unosić się przy każdym kroku o dziewięć centymetrów. Oznacza to, iż niezbyt bieg o długości jednego kilometra to aż osiemdziesiąt cztery centymetry dla piersi. Piersi niestety nie mają mięśni, jakie byłyby w stanie je ochraniać przed tego typu wysiłkiem. Są zbudowane ze skóry oraz sieci pasm tkanki łącznej, jaką określamy więzadłami Coopera. Przez intensywnie ruchy ulegają rozciąganiu. Przez to właśnie biust błyskawicznie traci jędrność oraz elastyczność, staje się także obwisły.


fitness
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Są nawet przypadki, iż ulega stopniowej deformacji. To proces którego nie da się cofnąć, bo raz zmieniona tkanka nie wróci do wcześniejszych kształtów. Stąd więc biustonosze sportowe są tak bardzo wysoko zabudowane, a co więcej zrobione są z grubego materiału. To powoduje, że bardzo dobrze stabilizują piersi, zapobiegają ich rozciąganiu. Co więcej taki biustonosz modeluje piersi i gwarantuje im odpowiedni kształt. Jak mamy zaplanowane treningi lub bardzo dużo ćwiczymy i dostrzegamy zmiany, to koniecznie dobrze go zakupić. Najkorzystniej w fachowych sklepach, w jakich znajdziemy inne ciekawe części odzieży jak body damskie.