Telewizja współcześnie - czysta rozrywka?

Od momentu, gdy na świecie zjawił się rewolucyjny wynalazek jakim jest telewizor, rasa ludzka oszalała na jej punkcie. Odbiornik telewizyjny stał się przedmiotem westchnień wszystkich ludzi na naszej planecie. Dziś telewizor jest stałym elementem naszej egzystencji. Stał się on niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu. Otrzymał on też centralne miejsce w naszym salonie. Co raz częściej rodziny decydują się na więcej odbiorników, tak by każdy domownik miał możliwość wyboru. Znamy przecież z autopsji, w jaki sposób zwykle kończą się bójki o pilota.


Telewizja jest dla nas odskocznią od trudów rzeczywistości. Uwielbiamy po wyczerpującym dniu umościć się wygodnie w fotelu i włączyć ulubiony serial. Wyczerpani wieczną gonitwą chcemy przyjemnej rozrywki, która ukoi nasze zszargane nerwy. Artystyczne kabarety, kultowe komedie, a niekiedy coś głębszego, dla odmiany. Ale od pewnego czasu nad programem telewizyjnym skłębiły się ciemne chmury. Ze wszystkich stron słychać oburzone głosy, które twierdzą, że jakość programów, pokazywanych w obecnej telewizji, jest na niepokojąco niskim poziomie. Wylewamy pomyje na płytkie i pozbawione walorów artystycznych seriale, wulgarne skecze i przewagę formy nad treścią. Teraz program tv jest pełen paradokumentalnych seriali, które robią ludziom sieczkę z mózgu. Czy w takim razie telewizja straciła swoją misję?

program telewizyjny
Author: Anthony Quintano
Source: http://www.flickr.com
Tak naprawdę, zarówno telewizja, jak i pozostałe media, po prostu podąża za duchem czasów i podporządkowuje się oczekiwaniom widzów. Jeżeli jakiś program nie posiada wystarczającej oglądalności, to znika z ramówki. Zatem, w zdecydowany sposób to społeczeństwo jest odpowiedzialne za to, co jest puszczane w naszej telewizji. Nie zapominajmy też, że preferencje są rozmaite. Dla wielbicieli kultury na wysokim poziomie istnieją specjalne kanały, do których już wszyscy Polacy mają dostęp.
Taka różnorodność jest nam niezwykle potrzebna. Każdy z nas przecież ma niekiedy chętkę na głupi gag, który rozładuje napiętą sytuację. W naszej codzienności zbyt dużo jest powagi.

Bardzo zalecamy ten artykuł (http://www.rybaczowkarutka.pl/przyjecia-okolicznosciowe) wszystkim, którzy bez efektów szukają tekstów o pokrewnej problematyce oraz które są równie niebanalne. Kliknij i zobacz.

Dzięki nowym propozycjom telewizji publicznej mamy obecnie wybór, z czego pragniemy się pośmiać, a nad czym popłakać.