Kupujemy śpiochy dla noworodka

Przygotowywanie wyprawki dla pierwszego dziecka wiąże się z wieloma dylematami. Najczęściej mama zaczyna od kupna ubranek dla swojego malucha. Wówczas pojawiają się pytania - jakie śpiochy wybrać, w jakim rozmiarze oraz ile ubranek wystarczy?


Nierzadko w szale zakupów młoda mama, która wyczekuje przyjścia na świat swojego pierwszego dziecka kupuje za dużo ubranek dla noworodka, ale wszystkie są tak słodkie, że trudno się im oprzeć.


marzenia
Author: Iglesia en Valladolid
Source: http://www.flickr.com


Poza tym, nie ma jeszcze doświadczenia, a więc z troski o maleństwo kupuje więcej niż potrzebuje, aby nie martwić się, że nie będzie miała w co ubrać ukochanego dziecka. Trzeba pamiętać, że nigdy do końca nie wiadomo jaki rozmiar będzie miało dziecko. Możemy próbować to określić na podstawie końcowego badania USG i cech dziedzicznych. Nie zmienia to faktu, że natura potrafi zaskoczyć, dlatego śpiochy dla niemowląt lepiej kupować z umiarem - śpioszki dla niemowląt.
Jeśli po porodzie okaże się, iż zabraknie ubranek w odpowiednim rozmiarze, zawsze młodą mamę wspomoże sklep internetowy dla niemowląt. Świeżo upieczona mama może zamówić piękne i idealnie pasujące śpiochy z dostawą do domu już na drugi dzień, a więc może być spokojna, bo maleństwu niczego nie zabraknie. Kompletując ubranka dla noworodka trzeba zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar oraz ilość, lecz także to z czego uszyte są ciuszki. Skóra noworodka jest bardzo wrażliwa, a więc trzeba używać tylko delikatnych, miękkich oraz nieuczulających tkanin - sprawdź to w sklepie dla niemowląt.


Najlepiej sprawdzą się śpiochy wykonane z wysokiej jakości bawełny. Zakupione ubranka dla noworodka należy wybrać w hipoalergicznym płynie, wypłukać oraz wyprasować.