Bezdyskusyjne właściwości herbat Rooibos i pu - erh.

Aktualnie na rynku dostępnych jest bardzo całe mnóstwo gatunków herbat. Łącznie z rozwojem handlu a także szybkim przewiezieniem produktów pomiędzy granicznymi częściami świata, na przestrzeni ostatnich parudziesięciu lat w naszym państwie poważnie rozszerzyła się liczba typów herbat, które widujemy chodząc po sklepie. Napar ów, mający swe początki w chińskiej tradycji, jest obecnie ważnym elementem diety ogromnej części populacji.


herbata
Author: insatiablemunch
Source: http://www.flickr.com
Rodzajów herbaty jest o czym już wiecie bardzo wiele, zaczynając od ziołowych naparów, przez herbatę zieloną, białą, czarną aż po różnego typu owocowe mieszanki. Istnieją ponadto dwa gatunki owej herbaty, które posiadają w szczególności pozytywny wpływ na nasz organizm. Pierwszą z wymienionych jest herbata Rooibos. Zawiera ona wiele unikalnych składników, dobroczynnych dla naszego ciała. Otrzymuje się ją z listowia afrykańskiego krzewu o czerwonych zabarwieniu kory, które suszy się a następnie tnie na bardzo drobne kawałki. Ze względu na fakt, że zawiera ona nieznaczną ilość garbników, jest ogólnie rzecz biorąc pozbawiona klasycznego gorzkiego posmaku - zerknij na demmers.pl.


Co więcej, Napar z Rooibos bogaty jest w antyoksydanty szalenie dobre dla naszego zdrowia. Picie herbaty Rooibos korzystnie wpływa na układ krążenia, odpornościowy, a także wydalniczy.


Co więcej, Napar ten przejawia właściwości przeciwdziałające nowotworom i powstawaniu cukrzycy. Świetnie wpływa na kondycję naszej skóry, przez co tamuje procesy starzenia. Niebagatelną sprawą jest fakt, iż nie ma ona kofeiny, dzięki czemu może być pita nawet przez dzieci. Jest to świetny wybór w trosce o zdrowie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.


Drugim omawianym rodzajem naparów wartych uwagi są herbaty pu – erh. Jest to gatunek czerwonej herbaty o niesamowitych właściwościach - zobacz tutaj wątek herbat pu – erh. Pochodzi ona z Chin, pozyskiwana jest z tej samej rośliny, co czarna herbata, jednakowoż listowie jest dodatkowo poddawane procesowi fermentacji, skąd jej specjalny smak. Herbata ta jest bogata w liczne związki mineralne między innymi wapń i fluor.

Spodobał Ci się taki wpis? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj - ta witryna przysmaki dla psa też bez wątpienia wpadnie Ci w oko!

Oprócz takich właściwości jak wzmacnianie ciała albo zwiększenie koncentracji, herbaty pu – erh odgrywają niebywale kluczową rolę w czasie odchudzania. Wynika to z faktu, że napar owy przyspiesza spalanie tłuszczu a także proces wydalania toksyn z ciała. W dodatku zmniejsza on ilość cholesterolu we krwi i zbawiennie wpływa na działanie układu pokarmowego oraz wątroby.


Jeżeli więc do dziś nieznane były nam właściwości opisanych powyżej herbat, teraz warto nadrobić zaległości. Nie ma zatrzeżeń co do tego, że filiżanka wspomnianych napojów może znacznie pomóc nam w walce o dłuższe życie i samopoczucie.