Prowadzenie lombardu w obecnych czasach wydaje się być trudniejsze niż kilka lat temu, ale jednak opłacalne

Każdy biznesmen, który miałby zamiar zająć się lombardem, musi wiedzieć, że w tej dziedzinie zmieniło się ustawodawstwo.


Jeżeli rozmyślamy nad tym, jaki rodzaj biznesu chcielibyśmy mieć, to trzeba zastanowić się nad otwarciem lombardu.
archicom.pl
Author: daryl_mitchell
Source: http://www.flickr.com


gotowanie
Author: Indi Samarajiva
Source: http://www.flickr.com


Jest to w perspektywie najbliższych lat fajny interes. Warto się nad tym pochylić. Dawniej założenie lombardu było bardzo łatwe. Dzisiaj wymagania są już większe. Musimy się z nimi zapoznać, by nie popełnić jakiejś gafy. Od 2016 te lombardy, które udzielają pożyczek, były zobligowane, by przekształcić się w spółki z minimalnym kaPITałem własnym wynoszącym 200 000 zł. Oczywiście należy także zgłosić swą firmę do KRS. To niezwykle ważne, żeby nie mieć za jakiś czas żadnych problemów z prawem. Aby lombard działał prawidłowo oraz przynosił zyski, powinniśmy przemyśleć dwie sprawy — miejsce oraz specjalizację. Pierwsza sprawa dotyczy miejsca na nasz biznes.

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dane, które omawiają przedstawiany wątek, są wnikliwe. Jeżeli nie, to przejrzyj stronę www (https://www.chalwa.pl/chalwa-grecka/), która posiada istotne wiadomości.

Wybór bardzo bogatej dzielnicy będzie strzałem w kolano. Lepiej oscylować w rejony, gdzie mieszka dużo ludzi, którzy raczej nie są bogaci. Wszystkie dzielnice poprzemysłowe powinny być zatem najlepszym wyborem. Kolejna rzecz dotyczy tego, czym mamy zamiar handlować. Czy chcemy zająć się tylko elektroniką (telefony, laptopy, aparat fotograficzny itp.
) czy może dla przykładu handlem wszystkiego? W takim przypadku wiele zależało będzie od tego, jak duży będziemy mieli lokal. Przecież gdzieś te wszystkie rzeczy trzeba będzie składować.