Nie każdy obywatel tego kraju ma dostęp do gminnej kanalizacji — w szczególności mieszkańcy wiosek

Ścieki to niemiły temat, ale tyczy się każdego człowieka.


Pewnie wszyscy mieszkańcy miast nie zastanawiają się nad swoimi ściekami. Po prostu do ich bloku albo domku jednorodzinnego doprowadzona została dawno miejska kanalizacja.
zestaw
Author: San José Library
Source: http://www.flickr.com


ściek
Source: pixabay.com


stylizacja
Author: Jaroslav A. Polák
Source: http://www.flickr.com


Niestety mieszkańcy wiosek rzadko mają aż tyle szczęścia. Niezbyt zamożne lub dość duże gminy nie mogą sobie pozwolić na tak duże inwestycje. Wobec tego każdy o swe ścieki musi zadbać sami i wykopać miejsce na szambo. Według polskiego ustawodawstwa żaden ściek nie powinien być już wypuszczany do gruntów. W dzisiejszych czasach każdy adres, który jest zamieszkały, musi udowodnić, że ich ściek spływa do szamba i to z zachowaniem wszelkich istniejących przepisów. Zatem warto zaznajomić się z istotnymi wiadomościami. Szambo w głównej mierze powinno być szczelne, aby nie zanieczyszczało ziemi. Powinniśmy posiadać zaświadczenie zakupu od spółki, która ma atesty na swe produkty. Po drugie trzeba wybrać wielkość zbiornika (uzależnione jest to od liczby domowników) oraz materiał, z którego będzie wykonany.

Interesujący wpis? Więc z pewnością przypadnie Ci do gustu także informacja z serwisu (https://dekorianhome.pl/cegla-dekoracyjna-na-sciane), który dla Ciebie przygotowaliśmy. Należy w niego wejść.

Są szamba betonowe, żelbetonowe oraz przykładowo również plastikowe. Należy także pamiętać o odległościach. Szambo powinno znajdować się minimum 15 m od budynku i studni, a 7,5 m od granicy działki. Nowoczesne zbiorniki posiadają również czujnik napełniania się.
Dzięki temu będziemy mieć pewność, kiedy trzeba zamówić wóz asenizacyjny, który przyjedzie i wyczyści szambo. Posiadają oni podpisaną umowę z gminą i z tego powodu legalnie są w stanie za pracę wypisać rachunek.