Żadna istota ludzka nie może wyobrazić sobie, żeby dało się przeżyć bez wody

Każdy wie, że bez wody umieramy bardzo szybko. Nie tylko ludzie, ale także zwierzęta i rośliny — całe życie na ziemi.


woda to życie.
sprzęty do siłowni
Author: TownePost Network
Source: http://www.flickr.com


Bateria wannowa z podłączeniem do posadzki z kolekcji Retro
Author: Grupa Armatura
Source: Grupa Armatura


Tak w skrócie da się zdefiniować tę substancję.

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegokolwiek interesującego, to polecana treść może dopomóc Ci w tym. Na tej stronie odnajdziesz tylko konkretne fakty.

Jest tak prosta w swojej budowie (składa się wyłącznie z tlenku wodoru), a bez niej nic by nie istniało. Jeżeli mówimy o wodzie, to trzeba poruszyć dwie kwestie — po pierwsze powinniśmy nauczyć się (oraz nasze szkraby), żeby wodę oszczędzać, a po drugie, wodę należy filtrować. Pierwsza sprawa jest pewnie oczywista dla każdego. Na naszej planecie jest wiele regionów, gdzie po prostu nie ma dostępu do wody pitnej (na przykład w Afryce). I na naszym kontynencie coraz częściej trąbi się o tym, że jeżeli nie nauczymy się rozsądnie korzystać z wody, to może jej za jakiś czas zabraknąć. Druga sprawa może niektórych zdziwić. Rzecz w tym, by każdy w domu miał zainstalowany pod kranem filtr. Kiedyś wodę wlewało się do dzbanków. Dzisiaj nie jest to już potrzebne. Można zamontować specjalne urządzenie pod zlewem. WóWCzas nikt go nie zobaczy, a my bez strachu będziemy mogli pić wodę wprost z kranu. Najlepiej, aby urządzenie posiadało kilka filtrów. Jeden z nich musi być z wkładem węglowym. Na początku powinno mieć miejsce oczyszczenie wody z nalotów i metali ciężkich. Drugi etap to wyłapanie mikroskopijnych mikronów (dla przykładu bakterii E-coli).
W ostatniej fazie zostaną usunięte pierwiastki toksyczne takie jak choćby ołów. Nie zapominajmy, że na zdrowiu nie powinniśmy oszczędzać, zatem mądrze będzie zamówić filtr.