Od jakiegoś czasu Urząd Skarbowy chce iść z postępem oraz ułatwiać obywatelom tego kraju funkcjonowanie

W tym roku rozliczenie się z fiskusem było bardzo łatwe dzięki nowym zasadom wprowadzonym przez Urząd Skarbowy.


Już od dłuższego czasu jesteśmy w stanie zaobserwować, że nasze urzędy starają się wyjść naprzeciw potrzebom Polakom.
pit
Author: www.nartyslowacja.pl


Zaczęło się od tego, że dla przykładu da się już sporo spraw zrobić online. Tak było również już od kilka lat z sprawozdaniem PIT, który wysyłaliśmy do Urzędu Skarbowego. Dało się to zrobić przy użyciu komputera i nie trzeba było przeżywać dantejskich scen w kolejkach do okienka. Z tej opcji korzystali zwykle ludzie młodzi, bo osoby starsze nie potrafią zbyt sprawnie obchodzić się z komputerem. Często bali się, że coś pomylą i wobec tego woleli składać formularz w tradycyjnej wersji papierowej. W tym roku nastąpił przełom. Urząd Skarbowy rozliczył nas bowiem sam. To ogromny krok do przodu.

Jeżeli masz ochotę zgłębić dane na opisywany wątek, to odsyłam do serwisu www (http://www.afg.poznan.pl/oferta/sterowanie-pomp/9) w którym znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji, które szczegółowo opisują temat.

Zatem obywatele, którzy nie mieli żadnych odliczeń podatkowych (ulgi na dzieci albo na internet) nie musieli nic robić. Jeśli dla przykładu jakiś senior pobiera emeryturę, ale nie jest zatrudniony dodatkowo w jakiejś firmie, to urząd rozliczył go sam na podstawie dokumentów otrzymanych z ZUS. I to by było na tyle. Nie musimy się martwić, wypełniać formularze oraz jeździć do Skarbówki.
W sumie spora część społeczeństwa, która żyje już na emeryturze (ale nie tylko oni, a znacznie większa grupa ludzi), ma możliwość, by nareszcie najnormalniej w świecie zapomnieć o formularzu PIT raz na zawsze. Cóż za radość oraz mniej stresu dla sporej części polskiego społeczeństwa.