Każdy rodzaj promocji swej firmy jest mądry — rozwieszane plakaty bywają dosyć popularne

Nie każdego stać na drogą promocję w telewizji — na szczęście są jeszcze inne efektywne warianty.


Nieduże przedsiębiorstwa, które z reguły mają zasięg lokalny, nie bawią się w drogie reklamy w internecie czy w branżowych czasopismach.


towar
Author: David Sawyer
Source: http://www.flickr.com
plakat
Author: iStock
Source: iStock


Po pierwsze nie stać ich na to, a po drugie takiego rodzaju promocja może nie przynieść zamierzonego efektu. Jeśli mamy niewielką cukiernię, salon kosmetyczny lub kwiaciarnię, to rozwieszone w okolicy plakaty mogą dać nam spore szanse na to, że przyjdą do nas nowi klienci. Rzecz jasna plakat powinien być porządnie przemyślany oraz tak zaprojektowany, żeby przyciągał oko. Powinniśmy więc posiadać plan działania.

Jeśli wciąż nie możesz odnaleźć niczego fajnego, to sprawdź pod adresem, tutaj na pewno odnajdziesz to, co będzie dla Ciebie teraz użyteczne.

Na początku należy mieć pomysł. Następnie trzeba go przelać na „papier”. Jeśli nie znamy się na komputerowych programach, to musimy to zadanie komuś zlecić. Pamiętajmy, że pragniemy przecież prezentować się jak poważne przedsiębiorstwo. Zatem nie powinniśmy rozklejać plakatów, które będą wyglądały, jakby robiło je dziecko. Tym bardziej nie powinniśmy plakatów robić ręcznie. Kojarzą się one zwykle z plakatami z podstawówki, które zapraszały na dyskotekę lub zbieranie śmieci w lasach. Gdy profesjonalista już zrobi nam idealny plakat, to należy iść z nim do drukarni. Tu również warto sprawdzić ceny za tego typu usługę. Mogą się one różnić w różnych drukarniach.


Zatem powinniśmy wykonać kilka rozmów i poprosić o wycenę. Na koniec trzeba plakaty rozwiesić. Jeżeli nie mamy na to czasu, to także możemy wynająć jakiegoś studenta, który to w naszym imieniu zrobi.