Niestety powietrze w naszym kraju bywa jednym z najgorszych we Wspólnocie Europejskiej oraz na naszym globie

Już od kilku lat nieprzerwanie mówi się o tym, że w naszej ojczyźnie jest tak gęsty smog, jak na przykład w Azji. To zdecydowanie fatalnie wpływa na ludzkie zdrowie.


Seniorzy przekonują, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu powietrze było o wiele gorsze, co było odczuwalne w płucach, jako pieczenie.
szafa z ciuchami
Author: Megan
Source: http://www.flickr.com


Jednak w latach PRL-u nikt o tym nie mówił. Obecnie mówi się o tym na każdym kroku — szczególnie zimą. To najgorszy okres w roku, jeśli chodzi o smog, ponieważ w wielu polskich domach do teraz trzyma się stare kopciuchy. Poza tym są nadal ludzie, którzy wrzucają do pieca, co popadnie i niestety nie chcą zrozumieć, że trują siebie oraz swe rodziny. Z tego powodu ważne wydaje się być, aby zimą nie spędzać zbyt wiele czasu na zewnątrz. W domu natomiast powinniśmy zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza. Jest to zazwyczaj niewielkie urządzenie, które będzie pozbywało się groźnych pyłków z powietrza. Ważne jest, by dowiedzieć się, które zanieczyszczenia on usuwa. Zamawianie drogiego sprzętu, który nie zwalcza najgorszych pyłków PM 2,5, jest w sumie bez sensu, ponieważ o nie głównie chodzi. Oczyszczacze są różne, ale muszą posiadać kilka głównych cech.

Pewnie miałbyś ochotę przejrzeć komentarz z strony? Jeśli tak, to rewelacyjnie. Możliwe, że i Ty zechcesz zdradzić swą ocenę.

Jeżeli przykładowo chcemy, by pracowały także nocą, to muszą mieć system cichej pracy.
Wtedy nie buczą oraz nie palą się na nich żadne lampki — najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy na przykład chcą umieścić oczyszczacz w pokoju dziecięcym. Musi być on także dość lekki, byśmy mogli przenosić go do różnych pomieszczeń. W ciągu dnia na przykład może stać w salonie, a w nocy w sypialni.