Prowadzenie własnego biznesu jest w obecnych czasach znacznie łatwiejsze aniżeli jeszcze dwadzieścia lat temu

Dziś wszyscy żyjemy w dobie totalnej komputeryzacji. Dzięki Bogu powoli pod tym względem zmieniają się także instytucje państwowe.


Jeżeli mamy zamiar stworzyć swą firmę, to powinniśmy mieć naprawdę niesamowity plan na biznes.


Polówka koszulka


ciasto
Author: labormikro
Source: http://www.flickr.com


firma
Author: Kyle Pearce
Source: http://www.flickr.com


Nie zapominajmy, że przecież będziemy musieli uiścić ZUS i inne składki. Na to będziemy musieli przecież zarobić. Kiedy już definitywnie określimy wszystkie za oraz przeciw, to powinniśmy omówić to z rodziną. Dobrze byłoby zrobić coś podobnego do biznesplanu — trzeba wiedzieć mniej więcej, z jakimi kosztami będzie wiązała się swoja firma. Musi być on opracowany na 6 miesięcy albo cały rok. Na szczęście założenie firmy w obecnych czasach zajmuje wyłącznie kilka minut. Możemy to bez trudności załatwić online. Można również założyć elektroniczny podpis, który ułatwi nam wszelkie sprawy przykładowo w Skarbówce. Porównując to jeszcze z latami na początku tego stulecia, to dzisiaj jest po prostu bajka. Świetną informacją jest także to, że ZUS na początku naszej działalności potraktuje nas ulgowo i będziemy płacić znacznie niższe składki. Jeżeli chcemy prężnie się rozwijać, to powinniśmy też zaistnieć w internecie. Musimy mieć własną witrynę internetową i aktywnie ją promować na wielu portalach.
W szczególności jeżeli jesteśmy firmą o profilu handlowym czy usługowym.


Zakładanie firmy nie jest takie straszne, jak obróbka elektroerozyjna mogłoby się zdawać. Gdy już to uczynimy, to powiemy, że była to istna bułka z masłem. Więc do dzieła!