Dlaczego dziki czasami są śmieszne?

Dziki są bardzo inteligentne i całkiem sympatyczne z wyglądu. Przynajmniej jeśli chodzi o te w Puszczy Białowieskiej, są one w tamtym miejscu bardzo sympatyczne, zwłaszcza na jesieni, gdy nabiorą nieco więcej ciała czy futra na okres zimowy.


Często można by je w tamtym miejscu napotkać o innych porach roku.
majtki
Author: Phalinn Ooi
Source: http://www.flickr.com


Tego typu spotkania mogą być nieco śmieszne, gdy (jako że dziki są krótkowidzami), podbiegają do człowieka, aby mu się przyglądnąć, a gdy się orientują, że mają właśnie do czynienia z człowiekiem, po typowym groźnym chrumknięciu zaczynają biec prędko w innym kierunku. Jednak ten krótki bieg dla nie znającego się na rzeczy człowieka może się prezentować jak atak.

Podobny zespół przygotował zbliżone artykuły. Jeżeli Cię one zainteresowały, to kliknij tutaj oraz przeczytaj więcej porad w serwisie (https://www.autopart.pl/akumulatory-ciagniki-i-maszyny) pracy, którą tam odnajdziesz.

Poza lasami czy też polami są także dziki całkiem miejskie. Dla przykładu na wybrzeżu raczej dowolne miasto posiada swoją odrębną dziczą populację. Na południu także, w Krakowie czy też w centrum, przykładowo w stolicy.


budowa domu
Source: pixabay


Z pewnością mieszkają one również w wielu miastach, o których tutaj nie wspomnieliśmy. Ujmując zwięźle, dzik miejski nie jest niczym dziwnym. Może jednak być dziwne to, co tego typu duże zwierzę w ogóle robi w miastach. Samce, zatem odyńce mogłyby ważyć nawet do 200 kilogramów. To przecież nie jest mała kuna lub trochę większy lis. Dziki nie wchodzą raczej do miast z tego powodu, aby za chwilkę je opuścić, podobnie jak czynią to dla przykładu łosie. Dziki są stałymi gośćmi zamieszkanych terenów. Odpowiedź, jak to się stało, pozostaje w naturze dzika oraz w zmienionym trochę przez nas środowisku. Nie każdy wie, że naturalnych wrogów dzika nie da się po prostu obejrzeć gołym okiem. Na dziki niezwykle niechętnie polują wilki i kiedy posiadają w okolicy wiele jeleni, raczej dzików nie ruszają.
Ponadto nie dosyć, że taki dzik jest zdolny się bronić swoimi kłami, to jeszcze zjedzenie go może być dość niezdrowe, gdyż dla przykładu opisywany tutaj dzik to nosiciel włośnicy. Na populację dzików największy wpływ miały różne choroby czy głód.