Od dnia, gdy Gutenberg wynalazł druk, nasza cywilizacja bardzo się zmieniła

Rozkwit poligrafii w ciągu ostatnich kilku stuleci jest niezwykłym obrazem postępu i szybkiego postępu.


Poligrafia to dziedzina, która związana jest z szeroko pojmowanym drukiem.
zabawka
Author: thejaan
Source: http://www.flickr.com


kamienie do ogrodu
Author: montillon.a
Source: http://www.flickr.com


W przeszłości był to raczej powolny proces, ponieważ ktoś musiał składać literki na każdą stronę, żeby później móc to wydrukować w znacznej ilości. Dzisiaj składanie numerów czasopism robi się komputerowo, zatem wszystko idzie znacznie sprawniej. Jest to już proces na skalę przemysłową.

Zastanawiasz się, co inny serwis wspomina o rozpatrywanym w naszym wpisie zagadnieniu? Ten wpis z serwisu (www.pl.gigroup.com/dla-pracodawcow/) wyjaśni Twe wątpliwości.

Dziedzina to rozwija się w dzisiejszych czasach w kilku płaszczyznach. Mają miejsce nawet międzynarodowe targi poligrafii i reklamy, gdzie dużo firm ma szansę, by zaprezentować swe dokonania oraz podglądać innych. Poza tym druk kładzie teraz duży nacisk na grafice i kolorach. Zdjęcia, które pojawiają się w magazynach, muszą być świetnej jakości i mieć żywe kolory. W tym celu potrzebne są właściwe maszyny. Nie da się wydrukować najwyższej jakości fotografii przyrodniczych czy tych związanych z modą na starej drukarce lub średniej jakości papierze. Wobec tego największe na rynku spółki, które produkują drukarki, uczyniły wielki postęp w przeciągu ostatnich kilkunastu lat. Są w stanie zaproponować najwyższej jakości maszyny, które drukują niewielkie koperty, ale też ogromne reklamy, które będą montowane na budynkach.
Nowością wydają się być drukarki, które drukują białym atramentem, są w stanie drukować na wypukłych nośnikach oraz są tak szybkie, że nawet wzrok może odczuć problemy z nadążeniem za wypluwanymi przez sprzęt kartkami.