Garść interesujących domowych sposobów na ostrogi piętowe

Ostroga piętowa to schorzenie, które powstaje wskutek przewlekłego stanu zapalnego w okolicy pięty. Jej ból (w środku) jest odczuwalny najpierw przy zwyczajnym chodzeniu, jednak wraz z upływem czasu przybiera na sile i nie ustępuje nawet wtedy, gdy siedzimy albo leżymy.


Najczęściej ból możemy załagodzić przy pomocy np. tabletek przeciwbólowych oraz fizjoterapii.
Bywa jednak, że są również bardziej swojskie sposoby na ostrogi piętowe. W niniejszym artykule przedstawimy niektóre z nich. Najbardziej istotne są dobre buty, gdyż należy stronić od chodzenia na całkiem płaskich obcasach i w butach o twardej zelóWCe.

Zaciekawił Cię publikowany tekst? Jeżeli tak, to zdobądź dodatkowe informacje na to zagadnienie i przeczytaj proponowane informacje (https://kador.pl/historia/), a z pewnością też przykują Twoje zainteresowanie.

Poza tym, aby trochę odciążyć pięty, warto pomyśleć o używaniu wkładek żelowych albo ortopedycznych podpiętek. Następny pomysł to okład z lodu. Gdy doskwiera Ci mocny ból pięty, warto przyłożyć do niej bardzo mroźny okład. Można również zawinąć kilka kostek lodu w stosunkowo cienki bawełniany ręczniczek. Można by powtarzać tę czynność za każdym razem, kiedy pojawi się ten ból.


szal
Author: Maria Morri
Source: http://www.flickr.com


preparat
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com


Trzeci już domowy sposób to aromatyczny masaż. Ostrogę piętową możesz wypróbowywać delikatnie rozmasować. Taki zabieg powinien zająć kilka minut, a do łagodzącego ból masowania dobrze byłoby wykorzystywać trochę oliwy z oliwek zmieszanej z olejkiem lawendowym albo z majerankiem. Kolejny domowy sposób na ostrogi piętowe to przykładowo zabieg borowinowy. Należy rozdrobnić kostkę borowinową oraz rozmieszać ją z ciepłą wodą do uzyskania jednolitej masy. Naczynie z taką masą zamieść nad garnkiem gotującej się wody i ogrzej masę do temperatury swego ciała.
W ten sposób przyszykowaną borowinę nałóż na chorą piętę, a następnie owiń stopę bandażem elastycznym, ręcznikiem lub kocem, żeby zmniejszyć utratę ciepła. Kolejny pomysł to nacieranie chrzanem. Zetrzyj na tarce trochę korzenia chrzanu i takimi wiórkami dokładnie natrzyj piętę. Tego typu zabieg należy wykonać zaraz przed położeniem się do snu.