Tradycyjny coaching powoli traci na znaczeniu, gdyż ważniejsze stały się jego odmiany połączone z równie ważnymi dziedzinami

Stare podejście do coachingu wychodziło z założenia, że coach wspomaga swoich podopiecznych w drodze do sukcesu, przez nakierowujące pytania. Nowe spojrzenie na sprawę rozwija pierwotną wersję.


Świetnym przykładem na to, jak coaching się rozwija oraz dostraja do coraz większych wyzwań stawianych przed ludźmi w obecnym stuleciu, jest coaching NLP.


coaching nlp


drewno
Author: Konrad Gruza
Source: http://www.flickr.com
broszury
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


Co znaczy ten skrót? W języku polskim jest to Nuro-Lingwistyczne Programowanie. Zatem określa, jak trzeba sterować swym mózgiem, by osiągnąć wytyczone cele. Zatem zespolenie tej metody (która notabene bywa wykorzystywana również w biznesie oraz informatyce) oraz coachingu daje fantastyczne rezultaty. Tutaj nasz mentor będzie podążał razem z nami przez cały czas, aż do sukcesu. Będzie nas wspierał i motywował na wszelkie możliwe sposoby. Nauczy również sposobu modelowania sukcesu. Rzecz w tym, by nie wyłącznie wyobrazić sobie swoje zwycięstwo, ale również o to, by wyobrazić sobie, jak najszybciej osiągnąć cel.

Znajdujące się w tym miejscu wiadomości są dla Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę płyta plexi, na której znajdziesz zbliżone kwestie.

Należy obliczyć liczbę kroków, które będziemy musieli zrobić, oraz czas, jaki będziemy musieli na to przeznaczyć. Następnie należy odstawić wszystkie poboczne kierunki i skoncentrować się na działaniu. Z NLP można uzyskać certyfikat. W Stanach zaczęto je wystawiać już w latach 70., jako sposób wyróżniania profesjonalnych terapeutów.


Jeżeli zapragniemy zrobić taki certyfikat w Polsce, to nie będzie z tym kłopotu. Różne renomowane organizacje prowadzą tego typu szkolenia od lat 90. Wydają oni rzecz jasna także certyfikat po zakończonym szkoleniu.