Co warto zwiedzić w Warszawie, co jest szczególnie godne uwagi? Zobacz nasz przewodnik i nie przegap najważniejszego

Jako stolica naszego kraju Warszawa rzeczywiście zasługuje na uwagę przyjezdnych. Liczne wycieczki, jakie przybywają do tego miasta, koncentrują się na tych zabytkach, jakie już dawno stały się symbolami miasta. To wspaniałe pomniki historii, obok jakich nie sposób przejść obojętnie. Którymi miejscami może oczarować stolica? Co koniecznie trzeba uwzględnić w programie swej wycieczki do tego miasta? Oto mały poradnik dla tych, którym marzy się wizyta w stolicy.

zakupy w warszawie
Author: Andreas Kollmorgen
Source: http://www.flickr.com
Celem każdej z wycieczek jest Zamek Królewski, w jakiego murach miały miejsce ważne zdarzenia. Tu istotnie na tym zamku uchwalona została Konstytucja 3 Maja, to w tym miejscu przez wieki miały miejsce obrady sejmu. Zniszczony w czasie II wojny światowej zamek, solidnie odbudowany po wojnie, jest aktualni jedną z najbardziej istotnych budowli w stolicy. W jego murach znajduje się pełne interesujących zbiorów muzeum, a opcja zwiedzania królewskich apartamentów to ogromna atrakcja dla turystów.

Miejscem także ważnym jest plac Zamkowy ze słynną Kolumną Zygmunta III Wazy.

Wpadł Ci w oko przedstawiony artykuł? Jeżeli tak, to zobacz również rzetelne informacje (https://www.hyzynski.pl/oferta/plyty-slaby-granitowe/), które posiadają pokrewne dane na podnoszony temat - jeśli masz ochotę, to sprawdzić kliknij tu!

To kolejny symbol Warszawy, znany bardzo dobrze wszystkim Polakom. Powinniśmy podkreślić, że jest to najstarszy pomnik w Polsce, który skoncentrował się na tematyce świeckiej. Zabytkiem, jakiego w czasie wycieczki do Warszawy pominąć nie można, jest najbardziej wiekowy w tym mieście kościół. To archikatedra św. Jana Chrzciciela – piękny przykład gotyckiej architektury i jeden z najważniejszych kościołów Warszawy.Następnym warszawskim symbolem jest Rynek Starego Miasta. To tu możemy spotkać się z Warszawską Syrenką, to tu można odnaleźć najwspanialsze w mieście kamienice. W niektórych z nich zlokalizowane się aktualnie placówki kulturalne i muzea, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Muzeum Historyczne Miasta Stołecznego Warszawy. Wypady, szczególnie szkolne, w czasie wizyty w Warszawie chętnie odwiedzają także miejsca mające związek z naszymi władzami. Istotnym punktem jest dla nich obecność przez Pałacem Prezydenckim, którego historia sięga połowy XVII wieku. Nie licząc walorów turystycznych Warszawa to idealne miejsce na zakupy produktów - PEWAG.

sklepy
Author: frankieleon
Source: http://www.flickr.com
Równie chętnie odwiedzany jest gmach Sejmu i Senatu. Współczesne oblicze stolicy też zasługuje na uwagę, szczególnie pod kątem konsumpcyjnym i rozrywkowym. Zakupy w Warszawie to prawdziwa przyjemność, warto więc poza zwiedzaniem odwiedzić sklepy, których nie ma w naszych miastach - kliknij. Dobrze także wybrać się na jakieś party, a tych w Warszawie jest mnóstwo.