Jak kupić dobre sadzonki winorośli, żeby radować się smacznymi oraz dużymi owocami?

Odmiany winogron, które sprzedawane są w marketach, zachęcają do ich kupna fotografiami pięknych owoców.


Najbardziej duże oraz najbardziej smaczne owoce rodzi winorośl deserowa, której pędy co rok są intensywnie przycinane.
Roślina ta jest dość wrażliwa na ujemną temperaturę i dlatego powinna być ona przed każdą zimą dokładnie przykrywana. Nie nadaje się ona do sadzenia przy wysokich podporach. Aby obsadzić pergolę, polecane są specjalne altanowe wersje, które odporne są na mróz do -30 stopni oraz wytrzymałe są na choroby oraz nie potrzebują one silnego przycinania. rośliny te mają niezwykle ładne liście. Zwłaszcza dostrzegalne jest to na jesieni, kiedy przebarwiają się w brązowo-złote wzorki. Posiadają także smakowite i dość duże owoce.


artykuły
Author: Todd McCann
Source: http://www.flickr.com


biura


Winorośl nie posiada specjalistycznych wymogów co do ziemi. Dobrze jednak rośnie w glebie lekkiej, łatwo się nagrzewającej i przepuszczalnej. Nie lubi ziemi ciężkiej i podmokłej. Przed posadzeniem tego typu roślin należałoby wymieszać ogrodową glebę z kompostem, który jest dobrze rozłożony. Niezwykle ważne jest to, aby winorośl posadzić w dobrze nasłonecznionym obszarze, bo akurat wówczas będzie ona rodzić dorodne owoce. Pnącza roślin bardzo się rozrastają, dlatego też wystarczy sadzić je co 1,5-2 metry. Najkorzystniej jest kupować sadzonki w pojemnikach. Wybierać należy te rośliny, które mają zdrowe, mocne pędy oraz liście i tworzą czepne wąsy. Jest to oznaka, że sadzonki są żywotne oraz mocne. Kiedy nabywamy winorośl na jesieni, należy koniecznie zwrócić uwagę na to, żeby jej łodyga była zdrewniała na wys. 10 do 20 centymetrów.
Takie rośliny korzystniej znoszą mróz. Pierwsze 3 zimy winorośle muszą spędzić pod przykryciem.

Chcesz zbadać taką sprawę trochę bardziej? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik oraz zobacz więcej na portalu (https://www.steam.biz.pl/product-details/din-125-b-podkladki-okragle-forma-b-z-faza/), który też opisuje taką tematykę!

Wokół korzeni usypane powinny być kopczyki z gleby, a pędy należy owinąć przykładowo matami ze słomianymi.