W jaki sposób powinna być dobrana butonierka Pana Młodego i co modne jest obecnie?

Jest to otwór w klapie, do jakiego wkładany jest kwiatek. W przeszłości ten otwór służył do zapinania marynarki dość wysoko pod szyję, a w stroju eleganckim wkładany do niej był ozdobny kwiatek.


butonierka
Author: Candy Polska
Source: Candy Polska


W obecnej garderobie Pana Młodego najbardziej istotny jest garnitur. Dopełnieniem są dodatki, które łączą wszystko w całość.

Zainteresowany? To dla nas rewelacyjna informacja. Zatem kliknij tu noclegi świnoujście i przeglądaj bez ograniczeń następne specjalistyczne wątki.

Jednym z ważnych dodatków jest butonierka. Dzięki adekwatnej butonierce Pan Młody może się wyróżnić. W najwyższym stopniu znane są butonierki kwiatowe. Należałoby tu zatroszczyć się o to, aby dobrana ona była do bukietu ślubnego Pani Młodej. Jeżeli w tym dniu Pan Młody wybierze założenie fraka, w takiej sytuacji musi pamiętać o tym, że najkorzystniej z nim łączyć butonierkę z białych kwiatów. Istotna zasada, to także dostosowanie kwiatowej butonierki do męskiego krawata. Najlepiej by było, gdyby butonierka pod względem kolorystyki współgrała z krawatem Pana Młodego. Zazwyczaj stosowanymi kwiatkami do butonierki są goździki i róże.
Dostosowanie butonierki, jest to doskonały sposób na to, żeby Pan Młody mógł w jakiś sposób się odróżnić. Niezwykle modne stały się ostatnio butonierki robione z różnych materiałów. Hitem są dziś kolorowe butonierki o różnorodnych kształtach, które posiadają element kojarzący się z Panem Młodym lub nawiązują do jego zainteresowań. Oryginalności wprowadzają także butonierki kolorowe, które zrobione są z papieru oraz są uformowane w odpowiednio dobrane kształty. Przywołują na myśl one origami. Im w większym stopniu jest nietuzinkowy styl wesela, tym w większym stopniu przyszły mąż może zaszaleć w kwestii wyboru butonierki.


Dla bardziej śmiałych panów, niezwykle ciekawą możliwością są przypięte w miejsce butonierki postaci z jakiegoś ulubionego filmu. Mogłyby być to także symbole, które nawiązują do cech charakteru Pana Młodego lub znaki, które odwołują się do jego nazwiska.