Fach bez tajemnic - wszystko o pracy elektrotechnika

Współcześnie elektrotechnik jest to fach powszechnie znany, jednakże praca elektryka jest niezmiernie rozmaita, zaś zawód pełen specjalizacji.


Nie ma co się zdumiewać - elektryczna energia otacza nas nieomalże z każdej strony, zapewniając funkcjonowanie naszych domów, czterokołowców etc.
góry, Bułgaria
Author: Connie Lu
Source: http://www.flickr.com


prywatny detektyw
Author: Croswald9
Source: http://www.flickr.com


Kwestie kompetencji w zawodzie elektryka zależeć będą od wykształcenia. Według wykazu fachów w naszym kraju, rozróżniamy techników elektryków jak też inżynierów elektryków. Technik i inżynier są to tytuły zawodowe. Do posługiwania się tytułem technologa uprawnia ukończenie szkoły zawodowej bądź gimnazjalnej, z kolei tytuł inżyniera zdobywa się na licencjackich studiach. Możesz też przejść specjalistyczne szkolenie zawodowe a słowo kogeneracja przestanie brzmieć obco. Ukończenie uczelni wyższej z kolei daje prawo do zapisywania przed imieniem skrótu mgr inż. Elektryk z wyższym wykształceniem powinien dysponować większym zasobem wiedzy aniżeli elektryk po szkole średniej, natomiast od elektrotechnika wymaga się będzie ogromniejszej praktycznej wiedzy. Najprościej oraz najogólniej powiedziawszy, inżynierowie zajmują się kwestiami projektowymi a także dokumentacją, zaś technicy - wykonawstwem, konserwacją oraz naprawami.

Czy taka publikacja była dla Ciebie interesująca? Jeżeli tak, to nawiasem mówiąc więcej zobaczysz tu (https://www.lisiekaty.pl/), który też analizuje taką kwestię.

Naturalnie mowa tutaj o instalacjach elektrycznych jak też przyrządach. W codziennym życiu najbardziej prawdopodobne jest to, iż spotkaliśmy się z tak zwanym elektrykiem budowlanym.
Ów ekspert trudni się projektowaniem oraz realizowaniem instalacji elektrycznej w nowych obiektach budowlanych. Często również podłącza przyrządy elektryczne do działającej instalacji. Prócz umiejętności czytania dokumentacji powinien on charakteryzować się dobrą sprawnością w używaniu elektronarzędzi.