Znakomita i sprawdzona w bojach kurtka zimowa

W sprzedaży istnieje wiele rzeczy określanych jako kultowe. Mogą to być nawet kurtki zimowe, przykładowo taka kurtka polowa, która inspirowana jest bardzo znanym modelem M65 - 107.


drogeria
Author: Jason Trbovich
Source: http://www.flickr.com


Jest to jeden z w najwyższym stopniu popularnych modeli, które można by wkładać w tym sezonie. Istnieją wersje, które można by kupić zarówno z tzw. wyższej półki, jak i w tradycyjnych sieciówkach. Oryginalna kurtka M65 Helikon została stworzona w 1966 roku oraz była następczynią wojskowej kurtki M43 oraz M51, która była wykorzystywana przez amerykańską armię. Do najbardziej typowych cech oryginalnej kurki M-65 zalicza się interesujący oliwkowy odcień, który w specyfikacjach określany jest jako Olive Green 107. Była wykonana z surowca pod nazwą Nyco, czyli mieszanki bawełny i nylonu w stosunku 50:50. Surowiec ten jest wodoodporny, wiatroodporny i wytrzymały na rozerwania. Kurtka posiada 2 kieszonki w kształcie prostokąta na wysokości klatki piersiowej oraz na dole. Wszystkie kieszenie zapinane są trójkątną patką. Przód kurtki M65 Helikon jest przypinany zamkiem błyskawicznym oraz na zapinki z zatrzaskami.

Podoba Ci się taki materiał? Jeżeli tak, to niewątpliwie sprawi Ci radość informacja, że inny tego rodzaju artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz ten link optyk wrocław.

Następną właściwością tej kurtki jest także chowany w stójce kołnierza kaptur.


Stójka jest zasuwana przy pomocy zamka błyskawicznego, natomiast talia jest ściągana przy użyciu wewnętrznego sznurka. Przez około 50 lat tego typu postać kurtki M65 Helikon zasadniczo nie zmieniała się - oprócz oczywiście drobnych zmian kosmetycznych. Świadczy to o tym, że jest to uniwersalny i bardzo dobry projekt. Wzór ten był na wyposażeniu USA army aż do 2009 roku, zaś cywilna kariera takiej kurtki zaczęła się znacznie wcześniej.
Poza modelami z magazynów wojskowych, już kilka dziesiątków lat temu takie kurtki zaczęły się pojawiać w odmianach dla cywili. Często te same firmy, które produkowały kurtki dla armii, szyły także modele cywilne dla sklepów. Przeważnie kupowali je różni podróżnicy, myśliwi, pracownicy fizyczni lub sympatycy militariów.