Garść cennych porad w kwestii wyboru dobrego rowerka dla najmłodszych

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób kupić rower dla swojego dzieciaka, to warto zacząć szukanie od odpowiedniego wymiaru ramy. Rozmiar ten jest określany w calach, zatem dla przykładu 11, 12, itp.


informacje
Author: John Ragai
Source: http://www.flickr.com


albo w cm: 48, 53, 56.


Precyzja obliczeń przynosi na myśl nieco wymiary ubrań ("S", "M" czy "XL"). Przed nabyciem roweru należy dokładnie zmierzyć odległość stóp dziecka od ziemi do przekroku. Na takiej właśnie bazie porównuje się odległość od roweru do pedałów. Podobnie trzeba zrobić w wypadku rączek: trzeba sprawdzić wielkość kierownicy od siodełka. Niezwykle ważna jest również sprawa, żeby cała stopa naszego dziecka posiadała kontakt z podnóżkiem, ponieważ daje to wyczucie, że dziecko ma kontrolę nad pojazdem. Jest to ważne zarówno w wypadku roweru biegowego, jak i modelu mającego układ napędowy. Najlepszym rowerem dla trzylatka jest tzw. rower biegowy. Przy jego wyborze trzeba mieć na uwadze wysokość w kroku. Istnieje przekonanie, że to jest pierwszy etap jazdy na rowerach. Uczy on skupienia, sprawnego ruszania kierownicą i utrzymywania równowagi.


Jeśli zastanawiasz się, jaki rower kupić dla trochę starszych dzieci, to należy mieć świadomość, że musi być on przede wszystkim stosunkowo lekki.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy tekst, to sprawdź informacje (http://www.questcm.pl/zawodowe-negocjacje/), które także są na ten temat. Zawsze lepiej jest wiedzieć więcej.

Na cały ciężar roweru wpływa zwłaszcza rama. Dlatego też najkorzystniej byłoby, jeżeli mogłaby być wykonana ona z aluminium oraz jej waga nie przekraczała niż 3 kg. Niestety rodzice wielokrotnie popełniają błąd w postaci kupowania stosunkowo dużych górskich rowerów lub nawet niewygodnych rowerów dla kobiet.
Rower górski w najmniejszym przypadku nie jest korzystnym wyborem dla dzieci, zwłaszcza z tego powodu, że dziecko jedzie w pozycji pochylonej. Rower, który posiada kierownicę wyżej postawioną niż siodełko, będzie lepszym wyborem.