Nieduży ogród - duży efekt

Obojętnie, czy rozporządzasz małym ogródkiem czy też wielkim ogrodem, na pewno chciałbyś by było to miejsce piękne i funkcjonalne.


Zanim rozpoczniemy dekorować nasz ogród, wprowadzać rośliny oraz meble, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, co pragniemy w nim robić jak też w jaki sposób wykorzystywać go na co dzień.


zabieg
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


etui dla Galaxy
Author: Elisa Fair
Source: http://www.flickr.com


Chociaż na niedużej powierzchni będziemy w stanie wykonać niemal wszystko, to bądźmy świadomi kluczowych ograniczeń przestrzennych. Cały sekret aranżowania niedużej przestrzeni tkwi w zestawianiu wielu funkcji na jednym terenie. Winorośl posadzona pod ogrodzeniem nie wyłącznie obrodzi pysznymi owocami, lecz również zagwarantuje zasłonę przed ciekawskimi spojrzeniami osób z sąsiedztwa.


Nie musimy zatem z niczego rezygnować, lecz powinniśmy zręcznie selekcjonować takie fragmenty, jakie będą dostosowane do naszych możliwości przestrzennych. Wielbiciele grillowania niech nie trwonią na próżno miejsca na murowany grill - dużo lepiej sprawdzi się rynsztunek przenośny. Jeżeli z kolei kochamy wodę, wybierzmy mały zbiornik miast stawu z rybami. A jeśli już całkowicie braknie nam miejsca na warzywnik, bez którego nie wyobrażamy sobie naszego ogrodu, posadźmy poniektóre rośliny pomiędzy kwieciami na dekoracyjnej rabacie. Koper, szparagi, pomidorki na pewno ciekawie jak też nadzwyczaj oryginalnie będą wyglądały w towarzystwie barwnych kwiatów.

Masz chęć na podobną publikację na opisywany tutaj temat? Jeśli tak, to raźno kliknij ten link – to użyteczna strona (https://acana.com.pl/karma/zywienie-psa-bledy/)!

Niewielką przestrzeń zaaranżować możemy w dowolnym stylu: od wiejskiego, po minimalistyczny.
W tej kwestii nie będzie ograniczeń. Trzeba pamiętać tylko o jednej kwestii: kompozycja powinna być wyraźna jak też bardzo szczegółowo budować przestrzeń. Nie rozdrabniajmy więc ogródka szeregiem elementów.