Jak w łatwy sposób możemy wypełnić deklarację PIT 28?

Formularz PIT 28 powinny wypełnić te osoby, które zdecydowały, że za poprzedni rok będą płaciły podatek w formie ewidencjonowanego ryczałtu. To znaczy, że we określonym terminie oddały one zeznanie podatkowe do Urzędu Skarbowego i wykazały chęć korzystania z tej możliwości rozliczania.


Formularz PIT 28 należy wypełnić w terminie, który wskazany jest przez Urząd Skarbowy.
pit 28 online
Source: pixabay.com


Jest to termin do 31 stycznia bieżącego roku. Z tytułu ryczałtowego podatku należy się bardzo wiele ulg, lecz także są liczne ograniczenia, z którymi należy poznać się wcześniej. Jeśli w czasie roku utraciliśmy prawo do podatku zryczałtowanego, trzeba w takiej sytuacji złożyć dwa wnioski. PIT-28, który obejmuje czas właściwego ryczałtu oraz PIT-36, który powinien być oddawany przez osoby, które otrzymują swoje przychody z różnych źródeł. Formularz PIT-28 nie przewiduje jakichkolwiek ulg w formie odliczenia kosztów uzyskania przychodów.

Jeśli poszukujesz fascynujących danych na omawiany wątek, to dokładnie przeczytaj oryginalny serwis (https://sklep.labempire.com.pl/pipety-jednokanalowe,2,15202), który zawiera godne uwagi informacje.

Dzięki niemu można by jednak skorzystać z mniejszej stawki podatku. Można by również odliczyć opłaty na Zakład Ubezpieczeń Społecznych, na ubezpieczenie chorobowe, ulgę abolicyjną czy odliczenia przewidziane w art. 26 ustawy o PIT.


Podatnik może również oddać 1% podatku na jakąś organizację pożytku publicznego oraz skorzystać z różnych stawek ryczałtu na jeden raz. Żeby złożyć tego typu zeznanie, można korzystać z opcji PIT 28 online, która nie potrzebuje instalowania oprogramowania na własnym komputerze.
Jeżeli masz firmę na zasadach ewidencjonowanego ryczałtu i nie masz pewności, które druki należy złożyć, w takiej sytuacji pomoże Ci aplikacja PIT-28. Nie musimy już martwić się tym, czy podajemy prawidłowe kwoty oraz obliczamy należne koszty.