Jakie występują środki do likwidowania moli?

Mole mogą wystąpić w praktycznie jakimkolwiek domu. Co prawda systematyczne wietrzenie środka szaf mogłoby temu efektywnie zapobiegać, to jednak naprawdę warto dowiedzieć się więcej, co możemy zrobić w wypadku, kiedy mole pokażą się w trakcie letniego wyjazdu.


Różne domowe sposoby niestety bardzo często są niewystarczające, natomiast z innej strony nie wszystkie preparaty, które możemy nabyć w sklepie okażą się naprawdę skuteczne.
Wszystkie preparaty do zwalczania moli możemy podzielić na 3 kategorie. To bardzo ważne, ponieważ od tego, do jakiej grupy wlicza się konkretny środek, zależy jego efektywność.

Skoro masz pewność, że ten wątek jest dla Ciebie interesujący, to sprawdź, że również proponowana treść (http://www.acana.com.pl/karma/5-mitow-na-temat-zywienia-kotow/) ma podobnie ważne wiadomości - wejdź tutaj.

Istnieją specjalne odstraszacze, czyli tzw. repelenty, które co prawda nie zabijają moli i nie robią im w zasadzie jakiejkolwiek krzywdy, to ich celem jest taka zmiana ich środowiska życia, żeby mole po prostu się wyniosły. Dużym minusem odstraszaczy jest to, że oddziałują tylko przez niezwykle krótki okres.


moli
Author: Kit MacAllister
Source: http://www.flickr.com


Istnieją jeszcze pułapki na mole, czyli najczęściej niewielkiej wielkości pudełka, w których trzeba zamieścić przynętę. Przeważnie wszystko jest już przygotowane i we wnętrzu tego typu pudełka znajduje się odrobina substancji chemicznej. Jej zapach przyciąga tego typu insekty. Gdy wejdą do wnętrza opakowania, przylepią się do umieszczonego tam lepu albo zginą z głodu. Tego typu pułapka najczęściej nie zawiera żadnych preparatów toksycznych.
Trzecią kategorią są trutki na mole, czyli specyficzny rodzaj chemicznych substancji, które posiadają za zadanie upośledzić procesy życiowe takich insektów. Efektem używania tego typu trutek jest w każdym przypadku przerwanie cyklu życiowego moli, co spowoduje, że nie będą nas nękały ich następne pokolenia.