Ostatnimi czasy północna Afryka jest niebywale popularnym kierunkiem wakacyjnych podróży

Jeśli lubimy góry, wodę oraz piękną pogodę, to z pewnością musimy polecieć do Maroka. Ten kraj od razu nas zachwyci.


Każdy, kto był już Maroko, twierdzi, że w tym miejscu po prostu nie można się nie zauroczyć.


import
Source: pixabay.com


maroko
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com


Spawanie
Source: sxc.hu
I nie chodzi jedynie o plaże. Jest to niesamowite miejsce.

Czasami publikowane w internecie informacje są niepewne, ale jeśli ciekawi Cię tego typu problematyka, to kliknij i zdobądź ważne info (lisiekaty.pl/) również na podobnej stronie.

Stolicą państwa jest Rabat, ale i tak wszyscy koncentrują się zazwyczaj najbardziej na Marrakeszu. miasto jest fantastyczne. To, ile tu różnych zapachów i smaków — po prostu nie da się tego opisać. Można wędrować cały dzień po wąskich uliczkach oraz chłonąć widoki tak intensywnie, jak to tylko możliwe. Aromaty potraw i przypraw, intensywne kolory ciuchów oraz pamiątek — całość robi nieziemskie wrażenie. wiele osób lata do Maroka, żeby zrobić tam trekking w paśmie gór Atlas. Nie są to oczywiście Himalaje, ale zdjęcia i wspomnienia przywieziemy do domu fantastyczne. Trzeba oczywiście przygotować się odpowiednio do takiej wędrówki. Musimy posiadać odpowiednie buty oraz namiot. W ciągu dnia pogoda jest upalna, a niebo bezchmurne, ale w nocy temperatura szybko zaczyna spadać i często bywa bliska zeru. Należy mieć to na uwadze. Najwyższy szczyt Jebel Toubkal ma więcej niż 4000 m i znajduje się w Parku Narodowym Toubkal. Pomimo tego że znajdujemy się w Afryce, to możemy spotkać tam śnieg.


Oprócz gór Maroko posiada wiele innych ciekawych miejsc. Jest to na przykład kanion rzeki Ourika. Wspaniała trasa, którą z łatwością może zrobić nawet niewprawiony wędrowiec.