Bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły – kluczowe porady dla opiekunów

Ogromnymi krokami przybliża się rozpoczęcie nauki w szkołach. Przy tej sposobności chciałbym wszystkim rodzicielom, nauczycielom oraz kierowcom przypomnieć o regułach bezpiecznej drogi malucha do placówki szkolnej.


Główny aspekt bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły, to z pewnością bezpieczeństwo na drodze.
podarunek
Author: KOMANDOR
Source: KOMANDOR


Jednym z priorytetów bezpieczeństwa na szosie jest bez wątpienia stan oznaczenia, jaki jest zainstalowany.

Czy chcesz może mieć link do strony notariat Katowice, gdzie czekają na Ciebie nowe wpisy? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się ten portal.

Gdy podług naszej diagnozy nie jest on należyty tzn. przesłaniają go gałęzie , został zamalowany grafitti albo jest w jakiś inny sposób defektowy, wówczas można złożyć podanie o jego poprawę. Odpowiedzialność za stan oznaczenia spoczywa zawsze na zarządcy szosy. Niezwykle ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze będzie miał także na pewno stan drogowej infrastruktury. Mowa tu o powierzchni, barierkach zabezpieczających przy bezpośrednim wyjściu z obrębu szkoły na szosę itp. Gdy i tym wypadku placówka, jak również administrator drogi niczego z tym nie uczyni, to warto im o tym przypomnieć oraz złożyć odpowiedni wniosek.


Pewnym z kluczowych elementów bezpieczeństwa naszych dzieci na drodze jest bez wątpienia jego widzialność. Nic tak nie poprawia widoczności dziecka, jak opaska odblaskowa. Najlepiej, ażeby dziecko posiadało ich więcej szczególnie na rękach jak też nogach. Podkreślmy równocześnie, iż nie ma większego znaczenia pora dnia. W przeciągu dnia odblaski też poprawiają widoczność dzieci na szosie i też powinno się je wkładać.
Kluczowym elementem będzie droga którą dziecko powinno iść do szkoły. Nie może być to droga najszybsza. Powinna być to droga najbezpieczniejsza pod względem wszelkich niebezpieczeństw.