Nasze bezpieczeństwo w czasie jazdy jest najważniejsze, wobec tego tak ważna wydaje się być zbieżność kół

Jeżeli zauważymy w czasie jazdy, że auto ewidentnie ściąga nas na jedną stronę, to będzie to oznaka, że czas wybrać się do warsztatu.


Ściąganie auta w którąś ze stron, nawet gdy jedziemy po zupełnie prostej drodze, jest znakiem, że potrzebna jest nam natychmiast geometra kół.
auto
Author: Alexander Nie
Source: http://www.flickr.com


Nie warto ignorować tego typu sygnałów, gdyż nieprawidłowo wyważone koła w dużej mierze wpływają na bezpieczeństwo jazdy samochodem. Pojazd nie trzyma się pasa i co chwilę trzeba kontrować go kierownicą. To oczywiście ma wpływ na szybsze zużycie się bieżnika i zawieszenia oraz większe straty benzyny. Koło się zamyka. Dlatego należy dbać o to, by koła były zawsze należycie ustawione.

Jeśli opisywany wątek jest dla Ciebie ciekawy, to poczytaj również (https://kantor-intraco.pl/) więcej informacji na podobne problemy, które będą dla Ciebie bardzo pasjonujące.

Jednak nie bywa tak, że starczy to uczynić tylko jeden raz w każdym samochodzie. Niestety geometria jest zabiegiem, który należy wykonywać raz na jakiś czas. Ulega ona po prostu zmianie, ponieważ używamy auta. To prosta odpowiedź. Starczy, że wjedziemy w większą dziurę czy koleinę i po upływie jakiegoś czasu i długiej liście takich dziur, koła wytracają zbieżność. Na szczęście załatwienie tego w warsztacie trwa wyłącznie chwilę i nie kosztuje zbyt dużo. Zwykle koszt waha się od 50 do maksymalnie 100 złotych. Należy geometrię zrobić u fachowców, ponieważ nie ma możliwości samodzielnego jej wykonania.
Zatem nawet mądrzej będzie nie próbować, gdyż jedynie coś możemy zepsuć. Jeżeli jesteśmy zapominalscy, to można ustalić sobie taki rytuał, że będziemy robić wywarzanie kół za każdym razem, gdy będziemy wymieniać opony — czyli przed i po zimie.