W jaki sposób nie powinno się uczyć j. koreańskiego?

Nauka języka koreańskiego jest w Polsce relatywnie niszową sprawą. Osoby, które uczą się tego języka, najczęściej robią to z powodu zainteresowania koreańską kulturą, k-popem lub też koreańskimi dramami albo po prostu szukają ciekawego wyzwania.


Trzeba mieć świadomość tego, że j.


poduszki


dziecko
Author: roovuu
Source: http://www.flickr.com


koreański nie jest prosty w nauce, poza tym w większej części przypadków gramatyka jest całkiem odmienna, niż polska. Opanowanie koreańskiego alfabetu w sposób umożliwiający płynne porozumiewanie się jest niezwykle długotrwałe.

Zainspirował Cię ten wątek? Wejdź na następujący link, w tamtym miejscu z pewnością odnajdziesz jeszcze większą ilość danych na problem, który Cię interesuje.

Jedynie tylko znaki to jedna sprawa, jednak łączenie ich w sylaby jest niezwykle skomplikowane, zwłaszcza dla osób początkujących. Jeżeli zainteresował Cię język koreański Poznań jest miastem, gdzie znajdziesz kompetentnych wykładowców. Powiedzą Ci oni, że wszystko jest zależne od Ciebie i wystarczyłoby jedynie faktycznie chcieć się tego języka nauczyć. Trzeba tak urządzić sobie własny czas, aby posiadać okazję regularnego uczenia się tego języka. Znakomitym wyjściem jest uczenie się go przykładowo 3 razy na tydzień przez godzinę albo półtorej.


Jest to bardziej efektywny sposób, niż uczenie się go każdego dnia. Właśnie tak wielokrotnie postępują osoby, którym spodobała się jakakolwiek koreańska piosenka i chciałyby prędko nauczyć się zwrotek. Nie jest to najlepsze podejście do nauki j. koreańskiego. Wiele osób przez to przeszło oraz wyraźnie nie była z takiego podejścia zadowolona. Tego typu motywacja niestety szkodzi. Należy wyznaczać sobie 2-3 dni na naukę j. koreańskiego, a w inne dni można by sobie powtarzać, jednak nie należy stosować edukacji stosunkowo szybkiej. Do nauki języka. koreańskiego najlepiej jest dobrać dobrą książkę dla początkujących.
Co poniektórzy korepetytorzy przekonują, że najskuteczniejszym sposobem na naukę j. koreańskiego jest Internet. Jest tam dostęp do bardzo znacznej ilości materiałów i opracowań dla każdego zainteresowanego. Jest to niezwykle dobry sposób na naukę tego trudnego języka.