Co pomogło krajowym producentom warzyw i owoców stać się faworytem na rynku?

Eksport oznacza wywóz towarów z naszego kraju do wszystkich krajów, jakie nie są państwami członkowskimi Unii Europejskiej.


Nasza ojczyzna jest to światowy lider, jaki prowadzi duży export owoców oraz warzyw.


Agrest Biały Triumpf krzew


Aż 1/3 polskich zbiorów sprzedawana jest do innych państw.

Zaciekawił Cię niniejszy artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania zobacz, co się znajduje w ofercie (https://sport-dog.pl/pl/c/Lokalizator-GPS-dla-psow/94), która tyczy się pokrewnej problematyki.

Nasz kraj jest to faworyt wśród dystrybutorów produktów rolno-spożywczych dla całej Europy. Korzystna cena i najwyższa jakość produktów, są to kluczowe powody dynamicznego eksportu polskich owoców. Niewykonalne by to było bez wSPArcia Unii Europejskiej. Czynnikiem, który niezwykle pospieszył postęp sektora warzywno-owocowego było przystąpienie naszego kraju do Unii Europejskiej w 2004 roku. Związane to było z dużym strumieniem dotacji. Otwarcie rynków europejskich umożliwiło rozwój eksportu produktów rolno-spożywczych.
W czasie ostatnich jedenastu lat za pośrednictwem Agencji Restrukturyzacji I Modernizacji Rolnictwa trafiło przeszło 7 miliardów zł z unijnych środków. Wytwórcy, którzy są zrzeszeni w zespołach producenckich zakupili najnowocześniejsze maszyny do zbioru warzyw oraz owoców i wybudowali hale magazynowe, w jakich te owoce oraz warzywa mogą składować. Także zainwestowali środki w nowoczesne maszyny, które są wykorzystywane do mycia, pakowania lub konfekcjonowania warzyw oraz owoców i zakupili pojazdy przewożące gotowe produkty. Nowoczesny system magazynowania wprowadzony przez grupy producenckie umożliwia magazynowanie produktów przez niezwykle znaczny okres bez obniżania jakości tych towarów. W warunkach embarga pozwoliło to grupom producenckim uzyskać czas na znalezienie nowych kanałów sprzedaży produktów.


Tak przygotowane grupy producenckie owoców oraz warzyw stanowią czoło dla światowej i europejskiej konkurencji. Grupy producenckie owocowo-warzywne są na polskim rynku poważnym biznesowym partnerem. Potencjał produkcyjny pozwala im na dostosowanie sie do zapotrzebowań kontrahentów.