Czy wiek dziecka ma znaczenie prze wyborze zabawek ogrodowych?

Ogródek pozwala nam na zorganizowanie małego placu zabaw, który będzie wielką frajdą dla maluchów. Zabawa na wolnym powietrzu jest bardzo ważnym elementem życia dzieciaka tak jak sen czy regularne posiłki.


Rodzice powinni usuwać pośród atrakcji dzieciaków telewizję a ten czas przeznaczyć na wspólną zabawę na powietrzu.


potomstwo
Author: Chris_Parfitt
Source: http://www.flickr.com


Taka aktywność zezwala najmłodszym prędzej rozwijać się. W takiej sytuacji taki maluch biega, huśta i konstruuje budowle z piasku. Ponadto może rozwijać także koordynację ruchowo-wzrokową, wyobraźnię i kreatywność. Zabawa w ogródku również zezwala na zdobywanie nowych umiejętność. Znakomicie dotlenia organizm oraz zwiększa odporność maluchów. Nim wybierzemy zabawki ogrodowe musimy przygotować dobre miejsce w ogrodzie. Miejsce, w którym będą bawić się nasze dzieci powinno być bezpieczne oraz nie może być tam za dużo słońca. Ponadto takie stanowisko powinno być płaskie a na trawniku nie powinno być kamieni lub dziur. Należy wyeliminować wszystkie elementy niebezpieczne, wszystkie rośliny z kolcami oraz wystające z ziemi korzenie.
zabawki ogrodowe
Author: Calvado.pl
Source: Calvado.pl


Rodzaje zabawek do ogrodu uzależnione są przede wszystkim od wieku dziecka. Dla małych dzieci 1,5 oraz dwuletnich będą idealne piaskownice z zestawem wiaderek, zjeżdżalnie i huśtawki, na jakich maluchy bardzo lubią się huśtać. Jeśli chodzi o zjeżdżalnie, możemy dzisiaj kupić różne ich typy. Wszystko zależne jest od wieku dziecka a także zezwolenie typu a miejsca w naszym ogrodzie, w którym planujemy postawić zjeżdżalnię. Dobierając tą zabawkę ogrodową powinniśmy zwrócić uwagę na stabilność i wytrzymałość zjeżdżalni. Zjeżdżalnia powinna być zaopatrzona w szerokie antypoślizgowe schodki, które będą ułatwiać wspinaczkę małym dzieciom.


Powinna być także zaopatrzona w szerokie poręcze, na jakich dziecko będzie się opierać oraz będzie mogło się ich przytrzymać. Dla dzieci starszych powyżej trzech lat doskonałym wyjściem będą zabawki do wspinania oraz zjeżdżalnie.