Czym odróżnia się solarium stojące od leżącego i co jeszcze możemy tam znaleźć?

Obecnie ciągle w modzie jest piękna brązowa opalenizna. W Lato nie mamy jednak wiele czasu, żeby leżeć na słońcu i się opalać, a poza sezonem na mocne słoneczko nie ma co liczyć. Wówczas możemy pójść do solarium, gdzie już po kilku minutach można cieszyć się brązowym kolorem skóry.


Dzisiaj mamy do wykorzystania solaria stojące lub leżące.


dom
Author: Tarsmak
Source: Tarsmak


solaria
Author: Big Star
Source: Big Star


Przed wyjściem do solarium powinniśmy pamiętać, że promieniowanie UVA i UVB mogą na naszej skórze spowodować bardzo obszerne szkody, trzeba zatem odpowiednio się zabezpieczyć przed ich działaniem ujemnym.

Kliknij ten link a odnajdziesz wskazówki ze strony (https://domwina.pl/pol_m_Oferta_Kraj_Australia_Poludniowa-Australia-1210.html) przygotowane dla osób zaintrygowanych nakreślanym w tym serwisie zagadnieniem.

Jeżeli chodzisz już do solarium, to powinnaś pamiętać o tym, żeby opalać się tylko pięć minut, w inny sposób wystąpią oparzenia na Twojej skórze. Następnie trzeba zrobić sobie kilkudniową przerwę, a w tym okresie pamiętać należy o użytkowaniu specjalnych kremów do opalania. Przed opalaniem się trzeba zmyć make-up oraz ściągnąć biżuterię. Jeżeli korzystasz z solarium, nie mogłabyś wtedy używać dezodorantów oraz perfum.


zdjęcia
Author: Leonid Mamchenkov
Source: http://www.flickr.com


Solarium leżące jest typowym solarium z łóżkami, jakie są zaopatrzone w reflektory UV. Ogromną zaletą takich sprzętów jest możliwość położenia się i całkowitego zrelaksowania. Do wad solarium leżącego możemy zaliczyć znacznie wyższą produkcję potu, co jest rezultatem stykania się ciała z łóżkiem. Zazwyczaj miejsca, które bardzo mocno stykają się z łóżkiem czyli pośladki lub łopatki, są zwykle najsłabiej opalone. Również najsłabiej opalone są boczne części ciała. Mimo tego, że po każdym użyciu solarium, Urządzenia są w odpowiedni sposób dezynfekowane, to powinniśmy mieć w pamięci, że każdego dnia jest na nich bardzo dużo potu i bakterii. Solarium stojące jest skonstruowane w analogiczny sposób jak leżące, lecz posiada postać tzw. tuby.
Posiada również specjalistyczne rurki, jakie możemy złapać, jeżeli chcemy opalić się równo także po bokach ciała. Zasadniczą odmianą w porównaniu z solarium leżącym jest fakt, że nie stykamy się ciałem z urządzeniem. Podnosi to niezwykle walory higieniczne. W stojących solariach znajdują się zazwyczaj platformy wibracyjne, jakie mogą ujędrnić ciało.