Jakimi sprawami zajmuje się pracownik działu Human Resources?

Każda osoba, która była kiedyś na rozmowie kwalifikacyjnej w sprawie pracy, musiała mieć kontakt z pracownikiem pionu pod nazwą Human Resources.


To członkowie personelu takiego pionu są odpowiedzialni za wszelkie kwestie kadrowe.
To oni właśnie dodają ogłoszenia o wolnym etacie. To do działu HR jest kierowane CV rekrutów oraz w tamtym miejscu przeprowadzana jest selekcja kandydatów. Członkowie personelu takiego pionu przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne, by później zajmować się kwestiami wiążącymi się z m.in. obsługiwaniem zwolnień. W rzeczywistości jest to bardzo odpowiedzialna praca, ponieważ w znacznej mierze to członkowie personelu działu HR decydują o tym, kto zostanie zatrudniony w przedsiębiorstwie. To właśnie od pracownika takiego pionu zależy zawodowa przyszłość pracowników. Co interesujące, HR-oWCy muszą przejść identyczną ścieżkę, co wszyscy pozostali pracownicy. Również wysyłają swoje CV, listy motywacyjne oraz przechodzą rozmowy rekrutacyjne.


obrazy
Author: Jules & Jenny
Source: http://www.flickr.com


Trudno jest jednak konkretnie ustalić wyszkolenie HR-owca, gdyż bardzo przydatna jest wiedza z przedziału psychologii, socjologii czy też nawet filozofii. Czasami najważniejsze jest właściwe doświadczenie, nie zaś kierunkowa edukacja. Przeważnie zakres zadań członka sekcji HR jest niezwykle szeroki. Zajmują się oni rekrutacją, selekcją, szkoleniami czy też kwestiami kadrowymi.
W przypadku mniejszych firm, rekrutacją przeważnie zajmuje się sam właściciel, gdyż chciałby osobiście zapoznać kolejnego członka personelu. O ile nie będzie zbyt ciekawski, wszystko będzie w porządku.

Ów artykuł wydał Ci się ciekawy? Więc zapraszamy do naszej nowej witryny. Na niej oczekuje na Ciebie aktualny tekst (http://maszyny-tmc.pl/product-category/podajnik-slimakowy/).

Chodziłoby o to, że duża część rekrutów ceni sobie swoją prywatność i nie ma w tym nic nieprawidłowego.