Czy można by w ulicznym automacie zakupić samochód?

Powszechnie wiemy, że skuteczna reklama powinna nie tylko zwracać uwagę, ale również posiadać takie składniki, które spowodują, że bez trudu zapisze się w pamięci.


Wszyscy znamy powszechnie stosowane scenariusze, w których to ktoś idzie do grającego doktora aktora, od którego poznaje nazwę magicznego lekarstwa na jakąkolwiek chorobę. Nawet, jeśli jest ona zmyślona, ponieważ oferowanym towarem jest jakiś suplement diety. Zawiera on elementy, które w praktyce nie zaszkodzą, jednak też nie rozwiążą kompleksowo samego problemu. Z tego też powodu specjaliści ds. reklamy starają się wymyślić ciekawsze rozwiązania. Taka nietypowa reklama powinna więc przyjemnie się kojarzyć, wzbudzać przychylność czy też nawet śmiech. Zależnie od środka przekazu reklamy, specjaliści posiadają do dyspozycji przeróżne rozwiązania. Niezwykle interesujące mogą być ciekawe rysunki na bokach autobusów czy tramwajów.


Pokój
Author: Melissa Wilkins
Source: http://www.flickr.com
Nietypowa reklama powinna również skłaniać do przemyśleń. Dla przykładu popularny jest przykład zakładu pogrzebowego, który sugerował, aby się do niego nie spieszyć. Innym, nieco weselszym przykładem mógłby być automat oferujący niewielkie miejskie samochody. Zamiast choćby kawy czy też gazety. Oczywiście w danym przypadku w rzeczywistości oferowany był wyłącznie folder reklamowy, jednak sam patent na tego typu reklamę okazał się być naprawdę nietuzinkowy i niecodzienny.


Jeszcze innym przykładem nietypowej reklamy mogłyby być lampy uliczne, które mają imitować żyrafy lub łabędzie.

Zainteresował Cię ten materiał? To znakomicie, gdyż oryginalny wpis zawiera zbliżone dane do omawianych.

Oczywiście w tym wypadku chodzi o reklamę ZOO. Ważny jest nade wszystko dobry pomysł, tego typu reklama nie musi być kosztowna.