Jak przygotować przepyszne ciastka gryczane?

Żeby zrobić przepyszne ciastka, WCale nie potrzebujemy do tego celu margaryny czy jajek.


Można przygotować przepyszne ciastka gryczane. Nie potrzebujemy dużo czasu na upieczenie takich ciastek, ponieważ robi się je błyskawicznie.
Do ich przygotowania potrzebujemy 3/4 szkl. cukru kokosowego, 2/3 szklanki rzepakowego oleju i 1/4 szklanki migdałowego mleka. Potrzebna będzie jeszcze 1 łyżka mąki z tapioki, 1 łyżka waniliowego wyciągu, 1,5 szkl. mąki gryczanej, pół łyżeczki soli, pół łyżeczki oczyszczonej sody oraz 0,5 szklanki orzechów macadamia. W pierwszej kolejności trzeba nastawić piekarnik na sto osiemdziesiąt st. z funkcją podgrzewania góra - dół. Blachę należy wyłożyć papierem do pieczenia. Olej, z migdałów, cukier i mąkę z tapioki, wsypać należy do miski oraz miksować przez dwie min. Do wymieszanych składników wsypać trzeba mąkę gryczaną wymieszaną z sodą oraz solą. Mieszać mikserem trzeba przez ok. jedną min. Pod koniec dodać musisz posiekane orzechy makadamia i całość wymieszać.


ciastka gryczane
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com


modna kobieta
Author: Julián David
Source: http://www.flickr.com


Ciasteczka gryczane możemy formować na dwa sposoby. Pierwszy sposób jest tego typu, że należy wysypać na stolnicę nieco mąki i wyłożyć ciasto. Jeżeli się klei, należy posypać je mąką. Następnie musisz rozwałkować ciasto na grubość pół cm i położyć na przygotowaną blachę.

Kiedy klikniesz na oryginalny serwis (http://www.sklep.acana.com.pl/dla-psa/22-acana-regionals-pacifica-dog.html), ujrzysz, że ma pokrewne wiadomości na opisywany wątek - te dane wciągną Cię zupełnie.

Drugi sposób jest taki, aby formować kulki o wielkości włoskiego orzecha i lekko spłaszczać je dłonią, a później wykładać na wyłożoną papierem blachę. Ciastka piecze się przez 8 minut. Zamiast cukru z kokosowej palmy możemy dać cukier trzcinowy lub cukier muscovado. Jeżeli chcemy, to mleko migdałowe zastąpić możemy innym mlekiem roślinnym albo mlekiem krowim.
Kiedy nie możesz kupić orzechów macadamia, to możesz zastąpić je dowolnymi orzechami albo nasionami. Mąka gryczana może zostać zastąpiona mąką pszenną, mąką orkiszową lub mąką migdałową. Jest też alternatywa dla mąki z tapioki. Jest to skrobia ziemniaczana.