Każda dziewczynka chce się bawić w dom — udaje tym samym swą mamę, gdyż chce być taka jak ona

Szkraby lubią się bawić. Przypomina to zwykle kopiowanie rodziców w ich codziennych czynnościach.


Nie tylko dziewczynki lubią bawić się w dom. To stereotyp, że istnieje podział na lalki czy samochodziki.
Menu zdrowego dziecka
Author: Holle
Source: Holle


Maluchy razem są w stanie bawić się choćby w gotowanie i jest to niezwykle fajne. Wobec tego rodzice mogą zastanowić się, czy nie warto byłoby im wręczyć małą kuchenkę do zabawy. Może być ona plastikowa i zazwyczaj jest stosunkowo niewielka, żeby idealnie dopasowała się do wzrostu szkrabów. Liczba różnych części, w które wyposażone są kuchnie dla dzieci, jest różna w zależności od ceny. Z reguły w zestawie zawsze znajdują się palniki oraz garnki.

Jeżeli ten materiał okazał się dla Ciebie interesujący, nie wahaj się i zobacz szczegóły tutaj drewniane modele do składania - zobaczysz jeszcze dokładniejsze informacje.

To wszakże podwalina każdej zabawy w gotowanie. Możemy jednak znaleźć także takiego rodzaju kuchenki, które mają otwierane szafki oraz szuflady, a także talerze czy sztućce. Wówczas zabawa będzie naprawdę interesująca. Nasze smyki będą miały możliwość zaprosić do mieszkania koleżanki i kolegów i bawić się wspólnie. Niektóre modele posiadają też okapy, zlewy z kranem oraz zamontowaną mikrofalówkę. Oczywiście wszystko to jest bezpieczne, gdyż nie ma połączenia z elektrycznością. Jednak wygląda jak prawdziwe i to jest fantastyczne. Kuchnia może być czerwona, ale nie będzie to konieczne. Jeśli nasze pociechy nie lubią tego odcienia, to powinniśmy raczej wybrać inną, neutralną barwę.
Na dodatek niezwykle istotne wydaje się być to, abyśmy kupili kuchenkę dostosowaną do wieku swych maluchów. Nie może ona także zawierać elementów, które mogłyby być połknięte.