W jakim miejscu rozwieszanie plakatów jest w pełni legalne?

Agencje marketingowe oferują różnego typu nośniki promocji, zależnie naturalnie od potrzeb konkretnego klienta oraz rodzaju wydarzenia, które miałoby być reklamowane.
fototapeta - morze
Author: Thomas Kujawa
Source: http://www.flickr.com


W przypadku organizowanych przeważnie w większych miejscowościach spektakli, koncertów czy wydarzeń sportowych, najlepszym wyjściem byłoby rozwieszanie plakatów.


Przy zastosowaniu takiej metody można również reklamować tego typu towary jak gazety czy płyty. Jeśli wybierzemy taki środek przekazu promocji, musisz wiedzieć o tym, że powierzchnie, na których można wieszać plakat są niezwykle często zapełnione, więc panuje się tam dosyć znaczna rotacja. To z kolei powoduje, że plakaty są niezwykle efektywne, jednak przez stosunkowo niedługi czas. Trzeba wiedzieć, że wieszanie takich materiałów promocyjnych jest legalne wyłącznie na słupach lub tablicach ogłoszeniowych lub w przeznaczonych do takiego celu gablotach. Potrzebne jest uzyskanie pozwolenia od posiadacza takiej powierzchni. W wypadku kiedy rozwieszaniem plakatów zajmuje się wynajęta do tego celu spółka, to ona przejmuje obowiązek otrzymania pozwolenia.


biura
Author: Traveltipy
Source: http://www.flickr.com


Samochód, jadący samochód
Author: GpsGuardian
Source: GpsGuardian


Jeśli interesuje Cię, w jakim miejscu można odnaleźć kompetentną firmę, która mogła przeprowadzić plakatowanie Gdynia jest miejscem, którego poszukujesz. Wiedzą oni, że za zgodą właściciela można wykorzystywać także powierzchnię na terenie prywatnym, jeśli tylko dany budynek nie znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków.
Jeżeli plakatowanie będzie wykonane na powierzchniach, które nie są do tego celu przeznaczone (m.in. latarnie, czyjeś ogrodzenia), to za takie działanie zagraża upomnienie albo mandat, a w skrajnych wypadkach nawet kara więzienia.