Idealny sposób na ukrycie się w dowolnym obszarze

Snajperzy czy choćby fotografowie będący amatorami, mogliby móc chcieć być dobrze schowani. To samo dotyczy naturalnie również żołnierzy, z tego też powodu w sklepach z militariami dostępne są specjalistyczne ubiory, które zezwalają osobie, która taki strój ma na sobie wtopić się w otoczenie.


Są przeróżne wersje, z których każdy dopasowany jest do ukrywania się na innego typu obszarze.
Jest więc strój maskujący przeznaczony do ukrywania się w śniegu i jest złożony on z kilku części: kapelusza, spodni, kurtki oraz szczególnej taśmy do przymocowania broni. Strój jest stworzony ze specjalnej siatki i chociaż jest przeznaczony do użytku w warunkach zimowych, to bez najmniejszego problemu można go używać także w innych warunkach pogodowych. Kolejnym modelem jest strój przeznaczony do maskowania swej obecności w lesie. Mogą z niego korzystać snajperzy, lecz również choćby miłośnicy ornitologii polujący na niezwykłe zdjęcie rzadkich gatunków ptaków. Taki strój maskujący także jest złożony z czterech osobnych części, które zapewnią idealny kamuflaż, lecz także swobodne ruchy.


czapki zimowe
Author: anneheathen
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli tego byłoby za mało, w sprzedaży istnieje także jeszcze inny model. On również ma przewiewną siatkę oraz system regałów nie krępuje ruchów. Jest przeznaczony przede wszystkim do działań w terenie pustynnym, ale można by go także używać w różnych okolicznościach. Ze wszystkich wspomnianych strojów mogą korzystać sympatycy rozgrywek ASG lub walk w paintball.
Cena takiego stroju, biorąc pod uwagę jego liczne atuty, nie jest szczególnie duża i może wynosić ok. trzystu PLN. Można by go zakupić w najlepszych sklepach militarnych albo w internecie.