Niejeden dorosły Polak wie, że pod koniec kwietnia musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym

Nikt tego nie lubi, ale prawda jest taka, że oddania PIT-u do Urzędu Skarbowego nie jest w stanie uniknąć nikt, kto ma dochód.


Pomimo tego, że rozliczenia z Urzędem Skarbowym są wymagane, to pewnie nie ma osoby, która oznajmiłaby, że lubi składać PIT.


rozliczenia
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com
Z reguły kwękamy, że nie mamy na to ochoty.

Może jakiś komentarz z www (http://domymax.pl/projekty-domow/domy-klasyczne/) Cię zainspirował? Masz ochotę na to odpisać? Zachęcamy Cię do tego gorąco. Oczekujemy na Ciebie!

W ostatnich latach i tak otrzymaliśmy mnóstwo ułatwień — nie trzeba wypełniać wszystkiego ręcznie, nie musimy robić samemu obliczeń i nie musimy własnoręcznie odnosić formularza do urzędu. Można było wszystko w kilkanaście minut załatwić ze swojej sofy z komputerem na kolanach. Dobry program policzył całość w naszym imieniu. Z tego powodu błędy już prawie się nie przytrafiały, a cała procedura trwała nie więcej niż dwadzieścia minut. W tym roku fiskus zrobił nam jeszcze dodatkową świetną niespodziankę. Od 2019 roku nie trzeba się z Urzędem Skarbowym rozliczać. On zrobi to za nas. Zatem jeżeli nie mamy żadnych ulg, które mogłyby powodować jakieś pieniądze z podatku (za Internet, za rehabilitację itd.), to po prostu nie musimy nic robić. Owszem możemy zalogować się do systemu, by skontrolować, czy faktycznie wszystko zostało podliczone prawidłowo. Jednak jeżeli nie mamy ochoty tego robić, to nie ma takiej konieczności. Nikt nie może nas do tego zmusić.


W dużej mierze ucieszy to seniorów, gdyż mając jedynie emeryturę, będą mogli całkowicie zapomnieć o formularzu PIT. Jest to ogromne ułatwienie dla wszystkich obywateli, którzy bardzo cieszą się z tego obrotu sprawy.