W jaki sposób sprawdzić, czy dane biuro podróży jest solidne?

Czasem bankructwo biura podróży bywa już przesądzone. Sytuacja taka jest dla dużej ilości tych klientów przede wszystkim takich przebywających poza granicami Polski, olbrzymim zaskoczeniem.


W jaki sposób uniknąć wycieczki z nie do końca pewnym touroperatorem - odpowiedź na to pytanie postaramy się ukazać w niniejszym tekście.
biżuteria
Author: info-graz
Source: http://www.flickr.com


Jeśli chodzi o to, czym powinniśmy się kierować przy wyborze biura podróży, to w pierwszej kolejności musimy upewnić się, czy też biuro notariusz Katowice centrum podróży długo działa. Powinno ono widnieć w rejestrze organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Najłatwiej jest to sprawdzić w Celnym rejestrze zezwoleń turystycznych Ministerstwa Gospodarki oraz Pracy w Warszawie. Można to zrobić w internecie albo telefonicznie. Następną metodą na sprawdzenie biura podróży jest to, aby dowiedzieć się, jak dużo wynosi gwarancja ubezpieczeniowa takiego biura. W większości wypadków nie można mieć nadziei na całkowity zwrot kosztów wycieczki, jednak oczywiście warto sugerować się zasadą: im wyższa będzie gwarancja, tym lepiej.


Trzeci sposób jest taki, że warto zapoznać się z sytuacją materialną danego biura. Niezwykle pomocnym adresem będzie portal ochrony klienta KRDPL. Dowiemy się w tamtym miejscu m.in. czy i na ile konkretne biuro jest zadłużone oraz kto jest jego wierzycielem. Następna metoda to istotny wskaźnik w formie rekomendacji, tak od znajomych, jak i te oceny z internetu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ludzie nierzadko lubią wylewać niepochlebne opinie w internecie, natomiast sieć jest także polem rywalizacji z konkurencją. Lepiej przeglądnąć parę różnych portali, aby wypracować sobie obiektywne zdanie. Kolejnym sposobem na zweryfikowanie danego biura podróży jest poszukiwanie danych na popularnych portalach informacyjnych.
Media nierzadko starają się na bieżąco przedstawiać niepokojące wydarzenia, takiej jak dla przykładu kłopoty biura podróży ze sprowadzeniem turystów do Polski. Poczytaj nieco i przekonaj się, czy biuro podróży, z którym chcesz pojechać na wakacje, nie miało wcześniej problemów finansowych.