Czy kiedy nasze wydruki są za jasne lub nieostre, zawsze powinniśmy nabyć nowy kartridż?

Kartridże to tego typu części, które wyróżniają standardowe drukarki od tych laserowych. Nie są to jednak przedmioty tanie, dlatego też warto troszczyć się o ich prawidłowe działanie.


Jeżeli znasz kilka najbardziej istotnych reguł, to z pewnością unikniesz problemów ze swoim urządzeniem.


toner
Author: Agencja Public Relations PyRy
Source: Agencja Public Relations PyRy
Zobacz, co trzeba wykonać, aby toner w Twojej drukarce posłużył jak najdłużej oraz bez żadnych kłopotów. Bardzo ważne w kwestii magazynowania kartridży jest unikanie zawilgocenia. To właśnie wilgoć powoduje, że istniejący w środku tonera proszek może się uszkodzić, a sam towar staje się w takiej sytuacji bezużyteczny. Takie materiały eksploatacyjne najkorzystniej jest składować w suchych miejscach w temp. pokojowej. Zbyt wysoka temperatura albo za duże nasłonecznienie także mogą powodować, że toner straci w całości swoje właściwości. Najlepsze czynniki, w których trzeba składować taki toner do drukarki to temperatura nie większa niż 25 stopni Celsjusza.


usługi - odbicie
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli chcesz poznać, że toner został przegrzany lub uszkodzony przez nadmierną wilgoć, to nade wszystko nasze wydruki będą dosyć nieostre i jasne, a toner będzie miał problemy z drukowaniem wyrazistych kolorów. Znaczna ilość producentów rekomenduje co najmniej 12 godzinną "kwarantannę" w temperaturze pokojowej przed rozpoczęciem pierwszego drukowania. Informacja o konieczności zamiany tonera będzie przesyłana do nas przez drukarkę laserową. Nie w każdym przypadku oznacza to, że Kupno nowej kasety jest obligatoryjny.

Zaciekawił Cię niniejszy materiał? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź ponadto szczegóły w źródle (http://www.sacher-cnc.pl/obrobka-mechaniczna-frezowanie-cnc/), znajdziesz tam inne dane.

Jeśli stwierdzimy znaczny SPAdek jakości działania drukarki, to moglibyśmy spróbować wyjąć toner, po czym niezwykle uważnie przewrócić go kilka razy z boku na bok.


Dosyć często bywa tak, że tego typu ruch przedłuży jego trwałość. Tonery do drukarek laserowych bardzo często posiadają również skłonność do osiadania w środku drukarki, co powoduje bardzo nierówny wydruk oraz pojawianie się alertu o kończącym się tuszu.