Czym jest norma ISO 14001 oraz z jakiego powodu warto ją wprowadzić?

Dziś, w większym stopniu niż kiedykolwiek WCześniej, klienci wymagają od dostawców towarów i świadczeń, które są odpowiednie względem natury.


Żeby być firmą atrakcyjną, instytucje potrzebują dobrego systemu zarządzania środowiskowego o nazwie ISO 14001 (EMS).
iso 14001
Author: Royaltyfreeheaven
Source: http://www.royaltyfreeheaven.com/


ISO 14001 to system zarządzania, który jest znany na całym świecie, oraz który był opublikowany przez instytucję ISO, czyli International Organisation of Standardization. Wdrożenie systemu zapewnia wypróbowane rozwiązania odnoszące się do ochrony przyrody i zgodność ze wszystkimi regulacjami prawa. Wdrożenie oraz certyfikacja wymienionego systemu zarządzania środowiskiem ISO 14001 to znakomity sposób na określenie oraz na weryfikację roli Twojej firmy na przyrodę.

W prezentowanym tu tekście przeczytasz zajmujące treści, jednak upewnij się także, co kryje się w tym serwisie (http://www.ulpa.com.pl/kategoria-produktu/odkurzacze-przemyslowe/separatory-do-odkurzaczy/). Śmiało zwyczajnie go kliknij!

Standard ISO 14001 umożliwia wprowadzenie oszczędności przez podnoszenie efektywności i produktywności firmy.


Zredukuj liczbę różnych odpadów oraz naucz się tego, jak powiększyć wydajność energetyczną celem pomniejszenia kosztów operacyjnych. Poza tym na bieżąco doskonal swoją efektywność energetyczną przez ustalenie wyznaczonych celów zdefiniowanych w polityce środowiskowej i stale kontroluj osiągane wyniki, a uzyskasz gwarancję, że system ISO 14001 jest zachowywany prawidłowo. Zredukuj liczbę zdarzeń, które mogą spowodować roszczenia o zadośćuczynienie. Wdrażając normę ISO 14001 możesz bardzo zredukować niebezpieczeństwo różnorodnych kar czy roszczeń o odszkodowania.
Ponadto wymieniona norma jest kompatybilna z pozostałymi standardami zarządzania tego typu jak przykładowo OHSAS 1001 czy też ISO 9001. Poza tym większa świadomość faktu, że wyważony rozwój przynosi organizacjom, które są odpowiedzialne środowiskowo dużą konkurencyjną przewagę na rynkach zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych.