Jakim człowiekiem powinien być barman oraz co on potrafi wykonać za barem?

Barmaństwo jest świetnym zawodem. Pozwala na poznanie niezwykle znacznej liczby ciekawych osób lub tajników marketingu.


Praca jako barman jest nie jedynie rozdawaniem swego numeru telefonu różnymi dziewczynom i ciągłe imprezowanie, ale to także godziny nauki i pracy w nocy.


Salon, parkiet pałacowy Ambasador
Author: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Source: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Jest to praca w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek rano. Ta praca to obsługiwanie z radością gości, których chciałoby się najchętniej przyjechać walcem. Nauka konieczna jest do awansu. Książki to doskonały fundament, lecz w zawodzie tym kalkuluje się praktyka. Należy otwartym być na krytykę od osób bardziej doświadczonych od siebie. Bardzo istotne są szkolenia przeważnie te organizowane przez alkoholowe marki. Bez osobowości będziesz także mógł robić wszystko, co wykonują inni bardziej doświadczeni barmani, oprócz tego, że zarabiają oni niezłe pieniądze. Barman błysnąć powinien anegdotą, powinien odpowiadać na najtrudniejsze pytania. Kiedy nie rozmawiasz, nie uśmiechasz się oraz nie dyskutujesz oraz nie błyszczysz, w takiej sytuacji możesz być bardzo dobrym kadrowiczem Poczty Polskiej, ale będziesz kiepskim barmanem.


barman
Author: Luke Price
Source: http://www.flickr.com


Bokserki nie tylko dla mężczyzn
Author: Sylvia Speidel
Source: Sylvia Speidel


W naszym kraju brakuje barmanów. Niekiedy należy przygotowanym być, że ludzie odnosić się będą do Ciebie z wyższością oraz z brakiem szacunku. Nasza ojczyzna to niecodzienny kraj, z tego też powodu jest przeświadczenie, że barman jest zawodem tylko studenckim, co sprawia, że bardzo trudno wybić jest się dalej, lecz nie oznacza to, że to się nie da. Za barem barman utworzyć może wszystko, a ogranicza go jedynie wyobraźnia. Profesjonalny barman zaoferuje coś ciekawego. Pracodawcy bardzo często wymagają zbyt wiele. Niestety jest tak, że pieniądze wcale nie są wypłacane przez pracodawców.


Z pewnością zasługuje to na potępienie. W naszym kraju brak jest barmanów. Barman musi się przygotować na okoliczności, kiedy interesanci będą się odnosić do niego z wyższością oraz brakiem jakiegoś szacunku.