Jakie ogrodzenie dopiero co zakupionej działki stosowane jest najczęściej dzisiaj?

Dopiero co kupiona działka nie ma na ogół żadnego ogrodzenia. Jeżeli czeka nas spora inwestycja, która związana jest z budową, to z niechęcią wydamy kilkanaście tys. złotych na kosztowne ogrodzenie, które składa się z wykonanych ze stali przęseł albo paneli ogrodzeniowych.


Najtańszym oraz najczęściej spotykanym rodzajem ogrodzenia jest siatka, która jest ocynkowana albo powlekana tworzywem.
Obecnie najwygodniejsze to ogrodzenia siatkowe systemowe, które składają się z siatki ocynkowanej i słupków powlekanych tworzywem oraz płyty prefabrykowanej, która służyć może jako podmurówka. Instalacja ogrodzenia z siatki zaczyna się od przygotowania gruntu. Wszystkie przeszkody tzn. krzewy, kamienie i pozostałe korzenie drzew, które znajdują się w linii ogrodzenia, trzeba usunąć. Jeżeli działka jest nierówna, to warto to zlikwidować a to spowoduje, że ogrodzenie zamontowane będzie w jednym poziomie.

Zaciekawił Cię ten wpis oraz opracowane w nim wiadomości? Następne informacje z witryny (http://www.ulpa.com.pl/kontakt/) oczekują na pod tym linkiem. Namawiamy!

Jeśli nie można wyrównać terenu, to trzeba dostosować położenie ogrodzenia do odchyleń, które istnieją. Wówczas stosuje się stopniowanie ogrodzenia, albo jeżeli siatka jest mocowana bez płyty podmurówkowej to można by zainstalować ją pod właściwym kątem.


siatki
Author: Administración Nacional de la Seguridad Social
Source: http://www.flickr.com


Prace są rozpoczynane od montażu słupków ogrodzeniowych, które zabetonowane muszą być w gruncie. Na ogół stosowany jest do tego cement portlandzki, który jest łączony z kruszywem lub w niektórych przypadkach gotowy suchy techniczny beton, który rozrabiamy jedynie z wodą. Słupki są betonowane na głębokości 80-110 cm zależnie od granicy, na której zamarza grunt. Rozstaw słupków to przeważnie 2-3 metry w zależności od gruntu oraz od rodzaju ogrodzenia. Jeżeli montowana jest płyta podmurówkowa, w takiej sytuacji rozstaw jest uzależniony od długości płyty, która ma ok. 2,5 m. Na rogach oraz końcach ogrodzenia są instalowane dodatkowe podpory do słupków, które wzmacniają słupki skrajne. Jeżeli długość boku ogrodzenia jest większa niż 40 metrów, to należy zamontować wzmacniający słupek z podporami, który usztywniał będzie ogrodzenie.
Jeśli postawimy wszystkie, słupki wtedy powinniśmy odczekać aż beton stwardnieje. Siatka mocowana jest do słupków za pomocą drutu wiązałkowego lub przelotek. Zainstalować należy także pręty naciągowe, które będą usztywniać siatkę.