Jakie ogrodzenie dopiero co nabytej działki stosowane jest najczęściej aktualnie?

Dopiero co zakupiona działka nie posiada na ogół jakiegokolwiek ogrodzenia. Jeśli czeka nas spora inwestycja, która powiązana jest z budową, to z niechęcią wydamy kilkanaście tysięcy złotych na drogie ogrodzenie, które złożone jest z wykonanych ze stali przęseł albo paneli ogrodzeniowych.


Najmniej kosztownym oraz zazwyczaj spotykanym rodzajem ogrodzenia jest siatka, która jest ocynkowana lub powlekana tworzywem.


Aktualnie najwygodniejsze to ogrodzenia siatkowe systemowe, które są złożone z siatki ocynkowanej oraz słupków powlekanych tworzywem i płyty prefabrykowanej, która służyć może jako podmurówka. instalacja ogrodzenia z siatki zaczyna się od przygotowania gruntu. Wszelkie przeszkody tzn. krzewy, kamienie oraz pozostałe korzenie drzew, które znajdują się w linii ogrodzenia, należy usunąć. Jeżeli działka jest nierówna, to warto to zlikwidować a to spowoduje, że ogrodzenie zamontowane będzie w jednym poziomie. Jeśli nie można wyrównać gruntu, to należy dostosować położenie ogrodzenia do odchyleń, które istnieją.

Interesuje Cię omawiany materiał? Jeżeli tak, to namawiamy do kliknięcia tutaj. To warte uwagi oficjalne źródło (http://www.ulpa.com.pl/transport-pneumatyczny/), które także na pewno Cię zaabsorbuje.

Wtedy stosuje się stopniowanie ogrodzenia, lub jeżeli siatka jest mocowana bez podmurówkowej płyty to można by zainstalować ją pod właściwym kątem.


Mieszkania Przy Wspólnej w Sulejówku
Author: Włodarzewska S.A.
Source: Włodarzewska S.A.


Prace są rozpoczynane od montażu słupków ogrodzeniowych, które zabetonowane muszą być w gruncie. Na ogół używany jest do tego cement portlandzki, który łączony jest z kruszywem albo w co poniektórych przypadkach gotowy suchy techniczny beton, który rozrabiamy jedynie z wodą. Słupki betonowane są na głębokości 80-110 cm w zależności od granicy, na której zamarza grunt. Rozstaw słupków to przeważnie 2-3 m zależnie od gruntu i od rodzaju ogrodzenia. Jeśli montowana jest płyta podmurówkowa, wtedy rozstaw jest uzależniony od długości płyty, która ma około 2,5 m.
Na rogach oraz zakończeniach ogrodzenia są instalowane dodatkowe podpory do słupków, które wzmacniają słupki skrajne. Jeżeli długość boku ogrodzenia jest większa niż 40 metrów, to trzeba zainstalować wzmacniający słupek z podporami, który będzie usztywniał ogrodzenie.