Jak dużo trzeba się kształcić, żeby rozpocząć pracę jako programista?

W dziedzinie IT najtrudniej mają osoby, które właśnie rozpoczynają. Taka osoba powinna zdecydować się na język programowania.


Może to być HTML, JavaScript, CSS czy też Java Developer. Wiedza jest zazwyczaj w zasięgu ręki. Do dyspozycji mamy bezpłatne kursy, e-booki czy książki albo filmiki na YouTube.


lokal do wynajęcia
Author: Hamner_Fotos
Source: http://www.flickr.com
Najtrudniej mają osoby początkujące. Kod wygląda dla nich jak zbiór dziwnych znaczków, a branża IT jest w całości obca. Programowanie i cała branża IT niezwykle aktywnie się rozwija, zatem materiały, które mają już parę lat są już przestarzałe. Jeśli programowania dana osoba uczyć się zamierza dla siebie, to może uczyć się czego zechce, lecz jeżeli chce pracować jako programista, to powinna taka osoba uczyć się rzeczy, których wymagają pracodawcy. W wypadku nauki programowania lepiej na pewno radzą sobie osoby, które się już orientują w temacie. W takiej sytuacji łatwiej wybrać jest dany język programowania, biblioteki i programy. Samodzielne uczenie się programowania doskonale rozwija, ale gdy chcesz funkcjonować jako programista, to na rozmowie kwalifikacyjnej może się okazać, że w software house'ach jest niezbędna znajomość różnych technologii.


otwarty kominek z ogniem
Author: anne arnould
Source: http://www.flickr.com


Niezwykle wielu początkujących programistów koduje do szuflady.

Jeśli masz ochotę zgłębić następne informacje na taki temat, zobacz tekst na stronie (http://sacher-cnc.pl/), a niewątpliwie on również będzie dla Ciebie szczególny!

Uczą się oni niezwykle dużo, wszystkiego po trochu oraz nie wiedzą nadal czy potrafią dosyć dużo, żeby rozpocząć pracę w zawodzie programisty. Tak jak jest w przypadku osób, które uczą się zbyt mało, ale uważają one, że już potrafią wystarczająco dużo. Przerabiając kurs na CodeCademy dostaje się niezwykle wiele komunikatów o zdobytej już wiedzy. Odnieść można wrażenie, że potrafi się już dużo oraz ruszać można by na podbój firm IT. Programowania najkorzystniej jest nauczyć się programując. Opis problemu może się przydać jako wstęp, wprowadzenie w wątek, ale jak najwięcej należy robić praktycznych zadań, a z czasem także swoje projekty.


Nie można wierzyć w to, że kodowania można się nauczyć wyłącznie oglądając jak jakakolwiek odmienna osoba programuje. Na rozmowach kwalifikacyjnych programiści sprawdzani są zawsze pod kątem wiedzy praktycznej poprzez zadania.