Jakimi sukcesami może się poszczycić klub Real Madryt?

Jest to hiszpański klub sportowy, który powstał w 1902 roku. Jest znany on przeważnie z sukcesów drużyny piłki nożnej. Zdobył 33 razy mistrzostwo Hiszpanii oraz 13 razy Puchar Europy. Uzyskał też bardzo dużo odmiennych trofeów.
Real Madryt odegrał bardzo ważną rolę w historii światowej oraz hiszpańskiej piłki nożnej. To z inicjatywy działaczy tego właśnie klubu powstał Puchar Króla. Ten klub reprezentował także hiszpański Związek Piłki Nożnej i stał się jednym ze współzałożycieli FIFA w 1904 r. W 1928 roku klub ten odnalazł się w początkowym zestawie klubów, które tworzyły Primera Division. W 1955 roku klub ten stał się jedną z drużyn, które uczestniczyły w pierwszej edycji Pucharu Europy. Puchar Europy został przez niego wygrany oraz obronił to trofeum 4 razy z kolei. Jest to również jedyny klub w historii, który po przemianie nazwy wymienionych rozgrywek na Ligę Mistrzów UEFA w 1992 roku, zdobył trofeum Ligi Mistrzów 3 razy z kolei. Tak Real Madryt jak i Atletico Madryt różnią się od siebie pod wieloma względami w tym także w aspekcie kibicowskim czy też politycznym.


prawo i praca


zakup
Author: Antado
Source: Antado


Na samym początku życia obu klubów zarysował się bardzo znacząco podział między kibicami tych obu klubów. Szefostwo Realu podniosło ceny biletów, a w związku z tym na mecze Królewskich przychodzili tylko bogaci obywatele Madrytu zatem bogaci mieszczanie oraz burżuazja. Publiczność rywala Realu to była w głównej mierze biedniejsza część miasta zatem proletariat oraz robotnicy. Pierwsi utożsamiali się często z prawicowymi poglądami, a drudzy z lewicą. Różnice widoczne są również w wypadku stadionów obu tych klubów. Stadion Realu zbudowany został przy arystokratycznej ulicy Castellana, natomiast stadion Atletico był zbudowany przy browarze nad rzeką Manzanares. Herb Realu Madryt po raz pierwszy był pokazany w dniu 6 marca 1902 roku, gdy to ten klub został założony przez grupę ludzi.
Pierwszy wygląd herbu został stworzony od inicjałów C F M, lecz w oficjalnych meczach mecze, które się odnosiły do stowarzyszeń sportowych określały, że herb Madrytu bardziej musi być przejrzysty.

Jeśli czytasz przedstawiany artykuł to znaczy, że wątek Cię niesamowicie zaciekawił - kliknij odnośnik do strony automatyzacja procesów biznesowych, a znajdziesz równie atrakcyjne informacje.

Real Madryt występował od początku w białych ubraniach. Początkowo strój do gry składał się z białej koszuli z długim rękawem oraz kołnierzykiem.