Koc termiczny - kiedy się przydaje?

Istnieje wiele przedmiotów, bez jakich medycyna ratunkowa nie może się obejść. Do grupy tych przedmiotów na pewno można zaliczyć koc termiczny. Taki jest podstawowym elementem wyposażenia apteczki.

Koc termiczny stosowany jest zarówno przez profesjonalnych ratowników medycznych, jak i pasjonatów w wielu dziedzinach oraz osoby, które po prostu chcą być odpowiednio przygotowane, aby w razie konieczności nieść pomoc. Koc termiczny spotykany jest również pod wieloma innymi nazwami i praktycznie wszystkie z nich możemy uznać za prawidłowe: koc termoizolacyjny, folia termiczna, folia NRC, folia termoizolacyjna, koc ratowniczy lub koc ratunkowy, koc przeciwwstrząsowy, folia życia czy folia przeciwwstrząsowa.
rower
Author: Kool Cats Photography over 2 Million Views
Source: http://www.flickr.com

Koc termiczny to produkt niewielkich rozmiarów, niedrogi, prosty w stosowaniu oraz przechowywaniu.

Czy chcesz zdobyć świeże informacje na ten wątek? Jeśli tak, to sprawdź, jakiego rodzaju komunikaty zawiera solidna witryna, z pewnością też Cię zaintrygują.

Stosowany może być we wszystkich sytuacjach, gdy komfort termiczny osoby jest zagrożony. Aby móc zachować ten komfort należy odpowiednio używać koca. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę, którą stroną owijamy ciało. By ogrzać pacjenta owijamy go srebrną stroną do ciała, natomiast aby wychłodzić pacjenta układamy koc srebrną stroną na zewnątrz - koce termoizolacyjne.


Trudno wyobrazić sobie akcję wyjazdową pogotowia ratunkowego bez koca termicznego.
Używa się go do ochrony zdrowia i życia pacjentów poszkodowanych w wypadkach drogowych, narażonych na silne działanie źródeł ciepła, poddanych długotrwałemu lub intensywnemu wychładzaniu, znajdujących się w stanie wskazującym na nadużycie alkoholu, tzw. pacjentów urazowych (doznających urazów), znajdujących się w różnego rodzaju wstrząsach oraz stanach nagłych.

Czy zainteresował Cię nasz artykuł? Jeśli odpowiesz twierdząco, to naciśnij tu (https://biuro-protax.pl/artykuly/skladki-zus-2018/) i przeglądnij tam następne frapujące wątki. Nie zwlekaj!

Poza tym, koc termiczny jest również często stosowany przez sportowców, w turystyce górskiej oraz przez żeglarzy.