Kilka podstawowych informacji o popularnych rodzajach herbat, które można kupić w naszych sklepach.

Herbata jest chyba najpopularniejszym napojem pitym przez ludzi, choć wielbiciele kawy są zdania, że jednak to nie jest prawda. W każdym razie codziennie na całym świecie wypija się setki milionów szklanek złocistego napoju, a każda taka filiżanka stanowi doskonałą okazję na to, aby chwilę się zatrzymać i zrelaksować. Tak naprawdę liście herbaty mają w sobie co najmniej parę razy więcej pobudzającej kofeiny, jednak ze względu na ilość stosowanego suszu w samym napoju będzie jej nieco mniej.

dzbanek herbaty
Author: Guziec
Source: http://www.flickr.com
Herbatę się sprzedaje pod różnymi postaciami, które się od siebie różnią sposobem parzenia oraz smakiem. Najbardziej popularne są czarne herbaty, ich też się największą ilość kupuje i wypija. Ten rodzaj herbaty sprzedawany jest często w wygodnych torebeczkach, jakie wystarczy wrzucić do szklanki, nalać wrzątku i po paru minutach wypić. Lecz prawdziwi koneserzy raczej rzadko używają tego typu wynalazków, dużo bardziej będą woleli zakupić trochę dobrego suszu, zaparzacz i samemu zająć się parzeniem kawy z najlepszych składników.

Spośród różnych gatunków herbat coraz chętniej wybierane są herbaty białe. Produkowane są one w niewielkiej ilości na terenie Chin, a ich zbiory odbywają się jedynie na początku wiosny, gdy zaczyna się cieplejszy okres. W przeciwieństwie do innych odmian białe herbaty nie przechodzą procesu fermentacji, a tylko suszeniu - więcej informacji o białej herbacie. Dzięki temu zachowują oryginalny, niepowtarzalny smak, niezwykle popularny wśród wielbicieli tego napoju.

Przejdź do wpisu, który znajduje się pod poniższym linkiem i czytaj więcej odkurzacz bezworkowy przemysłowy na ów temat, który widocznie Cię zaciekawił. Nie czekaj!

Podobnie oryginalny i tak samo ceniony wśród smakoszy smak posiadają również herbaty rooibos w sklepie Demmers - .Z kolei one otrzymywane są z krzewów które rosną w południowej Afryce, i posiadają bardzo delikatny aromat i smak - herbata rooibos w sklepie demmers. Herbata z tego rodzaju nie ma w sobie kofeiny, więc można ją bez obaw podawać małym dzieciom, z kolei jest bogata w składniki mineralne i antyutleniacze . Ze względu na swoje uspokajające właściwości jest zalecana osobom które mają problemy ze snem czy nerwami. Spośród innych cenionych herbat należy jeszcze wymienić herbatę czerwoną i zieloną, one również cechują się niepowtarzalnym smakiem cenionym przez wiele osób.