Co to jest? Jak jest wykonane, a przede wszystkim do czego służy? Oto nieco konkretnych wiadomości o śrubach trapezowych oraz nakrętkach

Śruby trapezowe, jak podkreśla określenie, posiadają gwint o obrysie trapezu. Jest to najbardziej popularny typ śrub.


Charakteryzują się one trwałością i łatwością fabrykacji.


śruby trapezowe
Author: sz.u.
Source: http://www.flickr.com


buty do tenisa
Author: Gobierno Cholula
Source: http://www.flickr.com
Są wykorzystywane w mechanizmach dźwigających ogromne obciążenie jak też maszynach o niskiej prędkości obrotowej i potrzebie wysokiej dokładności. Robi się je procedurą precyzyjnego walcowania. Cechuje się ona odkształcaniem na zimno. Dzięki temu śruby trapezowe posiadają doskonałe parametry. W toku takiego walcowania nie dojdzie do uszkodzenia pracujących włókien śruby. Są przez to nie jedynie skuteczne dłużej, ale także wytrzymują nawet znaczne obciążenie. Z kolei gwint jest uszlachetniony. Proces tenże powoduje, że śruba nie ulegnie korozyjnym czynnikom. Dzięki temu posiada nadzwyczaj dobre przymioty ślizgowe i równą powierzchnię - śruba trapezowa.


wyroby
Source: www.melanzsklep.pl


Śruba wykonana jest z metalu.

To niezwykle użyteczna strona analizująca opublikowane w niniejszym poście tematy, więc kliknij tutaj, aby także ją poznać.

Może wykonywać pracę do prędkości w przybliżeniu 300 obr/min. Wyżej przedstawione cechy są decydujące wobec wysokiej jakości śrub trapezowych. Umożliwiają one uzyskanie małych współczynników tarcia w porównaniu ze śrubami obrabianymi. Śruby trapezowe w połączeniu z nakrętkami pozwalają na formowanie systemów przełożeń z najlepszą płynnością i bezgłośnym systemem pracy. Koniecznym fragmentem stosowanym przy śrubach trapezowych będą nakrętki . Są one produkowane z brązu albo stali - przejdź.


Stosując dwie przeciwne nakrętki , jakie wzajemnie anulują luz osiowy, zyskujemy bezluzowość na napędzie śrubowym. Na rynku istnieją też śruby trapezowe nierdzewne. Znamionują się one wyjątkową jakością i dużą odpornością na uszkodzenie.